Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrasında basın mensupları ile bir araya gelerek soruları cevapladı.

PUTİN TÜRKİYE'Yİ ZİYARET EDECEK

Başkan Erdoğan, "Sayın Putin ile sık sık telefon görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye ziyareti ile ilgili henüz tarih netleşmedi" sözlerini kullandı.

Başkan Erdoğan, Irak ziyaretine ilişkin "Özellikle Irak tarafı bizim bu ziyaretimize çok önem veriyor. Bu ziyaretle birlikte Türkiye ve Irak olarak münasebetlerimizi farklı bir zemine oturtacağız. Ziyaretimizin gündem başlıklarının en önemlilerinden biri de su meselesi. Su konusunda bizden bazı talepleri oldu, bu konuları çalışıyoruz. Bu konuyu onlarla çözmenin gayreti içinde olacağız. Onlar da zaten bu işi çözelim istiyorlar. Adımlarımızı bu istikamette atacağız. Bir de Türkiye'ye doğalgaz ve petrol akışı konuları var onları da ele almanın gayreti içerisinde olacağız. Bağdat ziyaretimizin ardından dönüşte Erbil'e de bir ziyaret yapabiliriz, oradaki yetkililerle de görüşmeler yapabiliriz. Arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor." dedi.

"ÖĞRETMEN ATAMALARI UZAMAYACAK"

Başkan Erdoğan, "Öğretmen atamaları uzamayacak, yakında bir miktar atama yapacağız. Milli Eğitim Bakanı'mız konuyu çalışıyor" diye konuştu.

"ÖZGÜR ÖZEL'E KAPIMIZ AÇIK"

Başkan Erdoğan "CHP'nin Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz" açıklamalarına yer verdi.

Kira fiyatlarında büyük artış! Ünlü ekonomist açıkladı Kira fiyatlarında büyük artış! Ünlü ekonomist açıkladı

"ERBİL'İ DE ZİYARET EDEBİLİRİM"

Konuşması sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, Irak'a düzenleyeceği ziyarete ilişkin bilgi verdi. "Irak ziyaretinde çok sayıda anlaşma imzalanacak." diyen Başkan Erdoğan, "Türkiye-Irak ilişkilerini farklı bir zemine oturtacağız. Erbil'i de ziyaret edebilirim" dedi.

YOĞUN DİPLOMASİ TRAFİĞİ SÜRECEK

Başkan Erdoğan, bayram sonrası diplomasi trafiğine ilişkin "Mesela Tanzanya Cumhurbaşkanı Türkiye'ye gelecek. Tanzanya, Afrika'nın önemli bir ülkesi. Bu nedenle onun Türkiye'ye gelişi çok çok önemli. Onlarla atacağımız adımlar diplomatik konuların yanında yatırımlar açısından da önemli fırsatları barındırıyor." açıklamasında bulundu.

akşam

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy