Başkan Deveci Minik Asya İçin Çağrı Yaptı: ‘Gelin Hep Birlikte Ses Olalım’

samsun-cemıl-devecı-asya-1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Deveci Minik Asya İçin Çağrı Yaptı: ‘Gelin Hep Birlikte Ses Olalım’  Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci SMA Hastası Asya Demir’in tedavi olabilmesi için vatandaşlara çağrıda bulundu

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci SMA Hastası Asya Demir’in ailesine umut olabilmek ve tedavisinin biran önce yapılabilmesi için bu akşam saat 21.00’de canlı yayın gerçekleştirecek. Başkan Deveci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Gelin hep birlikte Asya’ya ve ailesine ses olalım” dedi

 

Ana Manşet

 

“UMUT OLABİLMEK İÇİN…”
Başkan Deveci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili hemşehrilerim, SMA Tip-1 savaşçısı Asya Demir’e nefes, ailesine umut olabilmek için bu akşam saat 21:00’da Instagram’da bir canlı yayın gerçekleştireceğiz. Gelin hep birlikte Asya’ya ve ailesine ses olalım” ifadelerini kullandı.

2979061 6d028acbc7bc9c33cb30eb72fcc6542e Ana Manşet

 

TEK UMUT GEN TEDAVİSİ
Antalya’da yaşayan Bayram ve Güneş Demir çifti, SMA Tip-1 ile mücadele eden 14 aylık kızları Asya Demir’i hayatta tutabilmek için ellerinden geleni yapıyor.Yemyeşil gözleriyle sürekli gülümseyerek bakan 14 aylık kızları Asya’yı hayatta tutabilmek için mücadele veren Demir ailesini umutlandıran haber ise gen terapisi tedavisiyle geldi.

SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYORLAR
Rahatsızlığı ilerleyen kızları için bir şey yapamamanın üzüntüsünü yaşayan aile, her geçen gün hareket kabiliyetini biraz daha kaybeden Asya’nın yaşama tutunabilmesi için gen terapisine umut bağladı. Aile, SMA hastaları için geliştirilen, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan, milyonlarca liralık “Zolgensma” adlı tedaviye ulaşabilmek için seslerini hayırseverlere duyurmaya çalışıyor.

thumbs b c 4f88e61861b4a2e9cb26e4a0bd56a565 Ana Manşet

 

GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE ERİYOR
Anne Demir, , kızının hastalığını öğrenince büyük üzüntü yaşadığını söyledi. Asya’yı hayatta tutmak için ellerinden geleni yapacaklarını anlatan Demir, “Önceden neredeyse hiç olmayan umutlarımız şimdi gen tedavisiyle yeniden yeşerdi. Bu tedaviye ulaşmak için devletten ve yardımseverlerden destek bekliyorum. Biz bir yıldır bu acıyla, kızım da bu hastalıkla savaşıyor. Çocuğumu gözümüzün önünde eriyip gidiyor. Hiçbir şey yapamamak çok zorumuza gidiyor.” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir