doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Başkan Demir’den İlginç Hesap

Başkan Demir'den İlginç Hesap
Daha Fazla Göster

Başkan Demir’den İlginç Hesap Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kamulaştırılan binaya 20 milyon lira ödediklerini ama söz konusu yapının, şehre negatif maliyetinin 2 milyar lira olduğunu öne sürdü

12 demir Ana Manşet

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Saathane Meydanı projesinde yıkılacak olan bir binanın kamulaştırılması için 20 milyon lira harcandığını ama bu binan şehre negatif maliyetinin en az 2 milyar lira olduğunu öne sürerek, ilginç bir hesaplamaya imza attı.

12 demir Ana Manşet

NEGATİF MALİYETİ 2 MİLYAR LİRA
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, meclis toplantısında “Saathane Meydanı Dönüşüm Projesi” ile ilgili iddialara yanıt verdi. Demir, “Biz yapıyoruz, bir kısım insanımızda bu çalışmaları halkımıza yanlış aksettiriyor. Bunu bilerek yapıyorlar. Mesela İYİ Parti’nin olduğu binaya yakın geçmişte imar verildi. Günümüze geldiğimiz de o binanın yapılmaması gerektiğini görüyoruz. Biz de kamulaştırdık. Yıkım ihalesini de yaptık. O bina yıkılacak. O bina orada kalmalı mı? Birileri çıkıp, ‘o bina kalsın, yapılmış, yıkılmasın milli servet’ diye bilir. Ama o binanın orada kalması, o binayı yapmanın ve yıkmanın maliyeti 20 milyon lira ise şehre negatif maliyeti en az 2 milyar liradır. Bunun kıyasını yapmak lazım” dedi.

ŞAŞKINLIK YARATTI
Bu arada, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’in 2 milyarlık negatif maliyet hesabı, muhalif meclis üyelerinde şaşkınlık yarattı.

Hakan AKGÜN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 3 gün önce

    Muhalif meclis üyeleri “aynı hesabı şerıtın için de yapsana başkan” diyememiş mi? 😀 😀 😀 Allah’ım kimleri seçiyor, kimlere yönettiriyoruz kendimizi?…

  2. 4 gün önce

    Bakanlığın da Canik de yaptırdığı köprü ne olacak