Bankaların emeklilere yönelik promosyon yarışı hız kesmiyor. Bazı emekliler, daha önce aldıkları promosyonlar nedeniyle bankaların hesaplarına bloke uygulamaları yüzünden yeni promosyonlarını alamadı. Yargıtay'dan ise bu durumun yasal olmadığı yönünde emsal bir karar çıktı.

Türkiye'de emekli maaşlarının yükselmesinin ardından bankalar arasındaki promosyon yarışı da hızlandı. Emeklilerin kendi bankalarından maaş almasını isteyen banka yöneticileri, promosyon miktarını 7 bin 500 TL'ye kadar çıkardı. Herkesin merakla takip ettiği bu yarışla ilgili dikkat çeken yeni gelişmeler yaşandı.

DAHA ÖNCE ALDIKLARI PROMOSYON NEDENİYLE YENİSİNİ ALAMADILAR

Emeklilerin maaşlarını başka bankaya taşımak istediklerinde daha önce aldıkları promosyon nedeniyle hesaplarına banka tarafından bloke konulduğu ve bu nedenle taşıyamadıkları tespit edilmişti.

para 4-5

BLOKE KOYMAK YASAL DEĞİL

Sadece 2 bankanın yaptığı bu blokenin yasal olmadığı ortaya çıktı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu (YHGK), milyonlarca emekliyi ilgilendiren çok kritik bir karara imza attı. Yargıtay, emekli maaşlarına bloke konulamayacağına karar verdi.

Eczacılar 81 ilde eyleme gidiyor! Eczacılar 81 ilde eyleme gidiyor!

PARA 2-18

EMEKLİ MAAŞI 2 İSTİSNA DIŞINDA HACZEDİLEMEZ

Kararda, emekli maaş ve ödeneklerinin, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) alacakları ile nafaka borçları dışında haczedilemeyeceği belirtildi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.