İçişleri Bakanlığı'nın Ekim ayında duyurduğu ve trafikteki adaleti sağlamayı amaçlayan yeni önlemler, resmi olarak yürürlüğe girdi. Bu kapsamda, yetkisiz çakar kullanan araçlar trafikten men edilecek.

İstanbul ve diğer büyük şehirlerdeki trafik düzenini bozan ve son dönemlerde kullanımı artan çakarlı araçlara yönelik İçişleri Bakanlığı'nın aldığı yeni önlemler, resmi olarak yürürlüğe girdi.

Yeni düzenlemeye göre, çakar kullanımı sadece belirli araçlarla sınırlı olacak ve yasa dışı çakar kullanan sürücülere ağır yaptırımlar uygulanacak.

Türkiye'nin her yerinde geçerli! Öğretmenlere yüzde 50 indirimli oldu Türkiye'nin her yerinde geçerli! Öğretmenlere yüzde 50 indirimli oldu

Bu yaptırımlar arasında trafikten men edilme ve yüksek para cezaları bulunuyor. Özellikle zengin kişiler ve suç örgütü liderleri gibi yüksek mali güce sahip bireylerin, mevcut cezaları ödeyerek yasa dışı çakar kullanımına devam etmeleri, bu düzenlemenin sıkılaştırılmasının ana nedenlerinden biri olarak görülüyor.

Yetkililer, bu kişilere karşı daha etkili bir mücadele yürütmek ve yasa dışı çakar kullanımını tamamen sona erdirmek için cezai yaptırımları artıracaklarını belirtiyor.

ALINTI: KAMUSONHABER

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMUSONHABER