Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sözleşmeli personel meselesi ile ilgili konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Uzaktan Çalışmada İş Sağlığı ve Güvenliği Çerçevesi: Sağlıklı ve Üretken Uzaktan Çalışma” konulu panele katıldı.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL AÇIKLAMASI

Yaptığı konuşmada Bilgin, 3600 ek göstergenin geçen sene imzalanan toplu sözleşmede bunun kararının alındığını söyleyerek şunları söyledi:
“5.5 milyon kamu çalışanı ve emekçini kapsayan bir düzenleme yaptık. Bize düşen bütün bu olumsuz faktörlerinin insan üzerindeki negatif etkilerini ortadan kaldıracak tedbirler almak, düzenlemeler yapmak, yapısal düzenlemeleri yapmak. Bu yapısal bir reformdur. Asgari ücret düzeyinde bütün çalışanların asgari ücret düzeyindeki gelirlerini vergi dışarısında bırakmak Türkiye’nin 60 yıllık sloganıydı. Bunu gerçekleştirdik. Daha yapacağımız çok iş var. Sözleşmeli personel meselesi, geçici işçiler meselesi var.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Araba fiyatlarını düşürecek hamle! 2. el otomobil satışına iki önemli şart getiren düzenleme resmen yürürlüğe girdi Araba fiyatlarını düşürecek hamle! 2. el otomobil satışına iki önemli şart getiren düzenleme resmen yürürlüğe girdi