Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 ve 7.6'lık depremlerin etkili olduğu 10 ilde, okullarda 2. dönem devam şartı aranmayacak. Ayrıca deprem bölgesindeki tüm öğrenciler, istedikleri taktirde çevre illerdeki okullara nakilleri yapılabilecek.Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında Kahramanmaraş merkezli gerçekleşerek 10 ilde etkisini hissettiren 7.7 ve 7.6'lık depremler hakkında açıklamalarda bulundu.

"2. DÖNEMDE DEVAM ŞARTI ARANMAYACAK"

10 ilde Cumhuriyet tarihinin en büyük depreminin yaşandığını belirten Bakan Özer, "2. dönemde tüm kademelerde devam şartı aranmayacak. Tüm öğrenciler istedikleri taktirde çevre illerdeki okullara nakilleri yapılacak" dedi.

TÜM TÜRKİYE'DE EĞİTİME 1 HAFTA ARA VERİLMİŞTİ

Özer, 6 Şubat'ta yaptığı açıklamada, tüm Türkiye'deki eğitime 1 hafta ara verildiğini ifade ederek şunları söylemişti: "Tüm Türkiye'de şu andaki iklim şartlarını göz önüne alarak ve deprem bölgelerindeki çalışmaların çok daha suhuletle olması bağlamında sadece deprem bölgesindeki illerde değil, çevresindeki illerin de suhuletli bir şekilde süreçleri yönetmesi için bugünden itibaren tüm Türkiye'de tüm okullarımızı 13 Şubat'a kadar bir hafta tatil ediyoruz. Böylece millet olarak, devlet olarak hem süreçleri daha rahat bir şekilde yürütme hem de özellikle bu 10 ilde akrabaları olan diğer illerdeki vatandaşlarımızın erişimini kolaylaştırmak anlamında da bu kararı almış bulunuyoruz ama bu kararı alırken tüm illerimizdeki, özellikle 10 ilimizdeki okullarımızın tamamı vatandaşlarımızın hizmeti için açık tutulacak. Konaklama, yemek ikramıyla ilgili her türlü hizmet okullarımızda, öğretmenevlerimizde vatandaşlarımıza 7/24 kesintisiz bir şekilde intikal ettirilecek"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.