doğa yataks duru
       
5s dikey arslan Mega Halı

Bakan Koca, Haritayı Paylaştı! İşte Samsun’da Son Durum

Samsunda vakalar azaldı ama caddeler tıklım tıklım..
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Koca, Haritayı Paylaştı! İşte Samsun’da Son Durum Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8-14 Mayıs arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Samsun’da güncel haritaya göre son durum 95,57 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı. Güncel haritaya göre Samsun’da ciddi düşüş yaşanırken, son durum 95,57 olarak açıklandı. Bu sayı geçtiğimiz hafta (1-7 Mayıs tarihleri arasında) 189,00 olarak açıklanmıştı.

Untitled 12 Ana Manşet

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Düşüş hızı azalsa da vaka sayılarının düşüş eğilimi devam ediyor.”

İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul’da 184,78 Ankara’da 152,63, İzmir’de 93,86 oldu.

Haftalık verilere göre, Erzurum, İstanbul, Ağrı, Rize ve Bilecik 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu.
harita

VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER

Bakan Koca, “Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Kastamonu, Tekirdağ, İstanbul, Bayburt ve Zonguldak. Bu güzel seyri kalıcı hale getirmek elimizde. Başardık yine başarabiliriz.” dedi.

İŞTE 1-7 MAYIS 2021 İLLERE GÖRE HAFTALIK VAKA SAYISI

E1CDnQPXsAEYDsk Ana Manşet


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir