doğa area duru
 
5s dikey izosam bilgi

Bakan Elvan Peş Peşe Duyurdu! Süreler Uzatıldı

Bakan Elvan Peş Peşe Duyurdu! Süreler Uzatıldı
Daha Fazla Göster

Bakan Elvan Peş Peşe Duyurdu! Süreler Uzatıldı Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, yeni tip koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen sektörleri desteklemek amacıyla, son 1 yıldır uygulanan KDV oranı indirimlerinin süresini 2 ay daha uzattıklarını bildirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından olumsuz etkilenen sektörleri desteklemek amacıyla konaklama, yeme-içme, ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetlerde son 1 yıldır uygulanan KDV oranı indirimlerinin süresini 2 ay daha uzattıklarını bildirdi. Öte yandan Bakan Elvan, Türk Lirası mevduatlarındaki stopaj oran indirimlerinin süresini Eylül ayı sonuna kadar uzatıldığını açıkladı.

para Ekonomi

Elvan, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: “Salgından olumsuz etkilenen sektörlerimizi desteklemek amacıyla konaklama, yeme-içme, ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetlerde son 1 yıldır uyguladığımız KDV oranı indirimlerinin süresini 2 ay daha uzatıyoruz. Esnafımıza, vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

STOPAJ ORAN İNDİRİMLERİNİN SÜRESİ UZATILDI

Bakan Elvan bir diğer paylaşımında, “Türk Lirası mevduatlarındaki stopaj oran indirimlerinin süresini Eylül ayı sonuna kadar uzatıyoruz. Böylece Türk Lirası mevduatların cazibesini artırmaya ve ters dolarizasyonu desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir