doğa yataks duru
5s akın Mega Halı

Bakan Derya Yanık Samsun’u İşaret Etti

bakan-yanik-samsunu-isaret-etti
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Derya Yanık Samsun’u İşaret Etti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Samsun’un da aralarında bulunduğu 9 ilde, kadın konuk evlerinin ihtisaslaştırıldığını açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kadın konuk evlerinin ihtisaslaşma çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “Samsun dahil 9 kadın konuk evimizi daha kadınların güvenlik, barınma gibi ihtiyaçlarını göz önüne alarak ihtisaslaştırıyoruz” dedi.

18 yanik Ana Manşet

BAŞVURU GELDİ

Bakan Yanık, kadın konuk evlerine gerçekleştirilen çalışma ziyaretleri, düzenlenen çalıştaylar, hizmet içi eğitim ve uzaktan eğitimlerde dile getirilen konular ve önerilerin ardından başlattıkları ihtisaslaşma çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı kapsamında 2020 yılı içerisinde 3 ilde 4 kadın konukevinin ihtisas kuruluşuna dönüştürüldüğünü anımsatan Yanık, “Bu yıl içerisinde gelen başvurular üzerine Ankara, İstanbul ve İzmir’den sonra Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, Kocaeli, Malatya, Mersin ve Samsun illerindeki 9 kadın konuk evimizin daha ihtisas kuruluşa dönüştürüyoruz” ifadelerini kullandı.

YÜKSEK KORUMALI

İhtisaslaşmış kadın konukevi modelleri, şiddet mağduru kadınların ve çocuklarının ihtiyaçları göz önüne alınarak belirleniyor. Kadın konuk evleri güvenlik riskine göre ihtisaslaştırılıyor. Yüksek güvenlik riski olduğu düşünülen kadınlar için kadın konuk evinde özel güvenlik önlemleri alınıyor. Barınma amacı ile müracaat eden kadınların ihtiyacına yönelik oluşturulan konuk evlerinde de kadının güçlenmesini destekleyici çalışmalar gerçekleştiriliyor.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir