Bahçeşehir Koleji'nde 23 Nisan Coşkusu Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bahçeşehir Koleji Atakum ve 19 Mayıs Kampüslerinde her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlandı

23 Nisan Cumartesi günü saat 10.00’da Bahçeşehir Koleji Atakum ve 19 Mayıs Kampüsleri, öğretmen, öğrenci ve velilerini çok özel etkinliklerle bir araya getirdi. Bahçeşehir Koleji Samsun Atakum ve 19 Mayıs Kampüsü öğrencilerinin yıl içinde hazırladığı gösterilerden oluşan program öğrenci ve veliler tarafından yoğun katılım ve beğeni ile izlendi.

1 (1).jpg

'GÖREVİMİZ İLERİYE TAŞIMAK'

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Atakum Kampüsü Okul Müdürü Gökhan Sağlam şunları söyledi:

“TBMM’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını ulusal egemenlik adına verdikleri eşsiz mücadeleden dolayı saygı ve minnetle anıyoruz. Çocuklarımız için ulusal egemenlik, özgürlük ve adalet anlayışını güçlendirerek ileriye taşımak bizim görevimiz. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim borcumuz var. Analitik ve disiplinler arası düşünebilen, yenilikçi, problem çözme yeteneği yüksek ve bitmeyen bir merak içinde sürekli araştıran çocuklarımız geleceğimizin ve toplumun yolunu aydınlatacaktır."

1 (2).jpg

ÖĞRENCİLERE SESLENDİ

Okul Müdürü Gökhan Sağlam öğrencilere seslenerek:

“Unutmayın! Bugün bizlerin bulunduğu bu makam ve mevkilerde gelecekte sizler yer alacaksınız. Bugün burada coşkunuzu paylaşan büyükleriniz sizden araştıran, düşünen, üreten, ahlaki ve insani değerlere sahip insanlar olarak yetişmenizi beklemektedirler. Sizler de bu bilince sahip olmalısınız. Şimdiden sorumluluklarınızı yerine getirip geleceğe iyi hazırlanırsanız aydınlık yarınlar sizlerin olacaktır” dedi.

1 (7).jpg

'BÜYÜK ÖNEM İFADE EDİYOR'

19 Mayıs Kampüsü Okul Müdürü Vedit Köksal ise şu sözlere yer verdi:

“Değerli öğrenciler, kıymetli öğretmen arkadaşlarım ve sayın veliler,

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu alanda, hem dünyada bir ilki oluşturmakta hem de geleceğin Cumhuriyet nesillerine, Ata’mızın verdiği önemi ifade etmektedir. Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri olan çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, onlara bir de bayram armağan etmiştir. Bugün de bizlere düşen görev, hem atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek hem de Ata’mızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yad etmek olmalıdır.”

1 (8).jpg

DOYASIYA EĞLENDİLER

Konuşmaların ardından program öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı şiir sunumu, koro, jimnastik gösterisi, modern dans gösterisi, 23 Nisan oratoryosu, okul bandosu, ritim grubu ve orkestra gibi etkinliklerle devam etti. Tören, hep bir ağızdan söylenen marşlarla sona erdi.

Şennur ŞENYER

Mesleki eğitimde yeni dönem! Eyüb Güler'den gençlere çağrı var Mesleki eğitimde yeni dönem! Eyüb Güler'den gençlere çağrı var

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

1 (3).jpg 

1 (4).jpg