Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli 15 yıllık polis memuru Alper Gökhan Yıldırım, Atakum ilçesi Atatürk Bulvarı'nda hızlı bir şekilde seyir halinde olan motosiklet sürücüsünü durdurdu. Şahin polisi Yıldırım, 27 yaşındaki motosiklet sürücüsü Muhammet Fatih Ukte'ye (27) bir baba gibi öğüt verdi. Sosyal medyada paylaşılan o anların görüntüsü milyonların gönlünü fethetti. Herkesi duygulandıran görüntüler üzerine İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da polis memurunu telefonla arayarak tebrik etti.

"EĞİTİM VERMEYE DEVAM EDECEK"

Olaydan sonra Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın makamında Trafik Polisi Alper Gökhan Yıldırım ile motosikleti kullanan Muhammet Fatih Ukte bir araya geldi. Vali Zülkif Dağlı, trafik polisine başarı belgesi vererek tebrik etti. Akabinde açıklamalarda bulunan Vali Dağlı, "Muhammet motosikletiyle gelirken polis memurumuz Alper Gökhan onu babacan tavrıyla hem uyardı hem abilik yaptı hem de ona yol gösterdi. Ona aslında küçük de olsa bir ders verdi. Bu anlamda çok güzel bir yansıma oldu. Ben kendisine bu davranışı için teşekkür ediyorum. Aslında tüm polislerimiz böyle ama burada böyle yansımış oldu. Polis memurumuz güzel bir çalışmaya imza attı. Sayın bakanımız tebriklerini gönderdi. Bizde polis memurumuzu ilk andan itibaren takip ettik. Kendisini biz de takdir ediyoruz. Gördüğümüz gibi başarı belgesini verdik. Ayrıca polis memurumuzu 1 maaş ile de ödüllendirme yapacağız. Bunu çoktan hakkettiğini düşüyoruz. Muhammet ise bundan sonraki hayatında daha dikkatli olacaktır. Motosiklet aslında güzel bir spordur. Ayrı bir zevktir. Ancak önce hayatımızı düşüneceğiz. Gençliğimizi ve geleceğimizi düşüneceğiz. Bu manada Muhammet'te çok daha dikkatli olacaktır. Polisimiz vatandaşımıza yol göstermeye, trafik içinde eğitim vermeye devam edecektir" dedi.

NE OLMUŞTU? 

Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli 15 yıllık polis memuru Alper Gökhan Yıldırım, Atakum ilçesi Atatürk Bulvarı'nda hızlı bir şekilde seyir halinde olan motosiklet sürücüsünü durdurdu. Şahin polisi Yıldırım, 27 yaşındaki motosikletli Muhammet Fatih Ukte'ye (27) bir baba gibi öğüt verdi. Sosyal medyada paylaşılan o anların görüntüsü milyonların gönlünü fethetti. Herkesi duygulandıran görüntüler üzerine İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da polis memurunu telefonla arayarak tebrik etti. Şahin polisi Alper Gökhan Yıldırım, "Kırmızı ışık ihlali ve hatalı şerit değiştiren bir motosiklet sürücünü fark etmem üzerine kendisini ikaz etmek istedim. Yaptığı hareketler sonucunda yaralamalı kazalar, bunun sonucunda da herhangi bir can kaybı, uzuv kaybı olabilirdi. Ailesine, sevdiklerine biz bunları anlatmakta zorlanıyoruz. Samsun Emniyet Müdürlüğü olarak kuralları harfiyen uyguluyoruz. İnsanlarımızın mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamaları için çaba sarf ediyoruz. Bu diyalog sonrası kendisi gözyaşlarını tutamadı. Ben de onu görünce çok duygulandım" dedi.

15 yıl hapis cezası bulunuyordu! O zanlı Samsun'da yakalandı 15 yıl hapis cezası bulunuyordu! O zanlı Samsun'da yakalandı

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.