Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi ve Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, "İlçedeki baraj gölü gelişi güzel tamamen kıyı kenar çizgisi kanununa, inşaat ruhsatı kanununa ve çevre kanununa aykırı olarak doldurulmaya devam ediliyor" diyerek tepkisini dile getirdi.

KANUNA AYKIRI

Saklı cennet Ayvacık ilçesinin Uzungöl gibi beton yığını yapılmasına müsaade etmeyeceklerini belirten Avcı, "Ayvacık ilçesi Sahilköy Mahallesi'nde baraj gölü gelişigüzel doldurularak rant sağlanmaktadır. İlçemizin göle kıyı olan mahallelerinde herhangi bir vatandaşımız bir el arabası ile baraj gölüne toprak dökse cezai işlem uygulanıyor ama bir iş adamı tarafından göl, gelişi güzel tamamen kıyı kenar çizgisi kanununa, inşaat ruhsatı kanununa ve çevre kanununa aykırı olarak doldurulmaya devam ediliyor" dedi.

BETONA MÜSAAADE EDİLMEYECEK

Devlet Su İşleri'nin konunun belediye ile alakalı olduğunu söylediğini öne süren Avcı şunları söyledi:

Merve İlhan ile Haberin İçinden 22 Mart Çarşamba Kanal S ekranlarında Merve İlhan ile Haberin İçinden 22 Mart Çarşamba Kanal S ekranlarında

"Baraj göllerinin koruması öncelikle Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü'ne ait değil midir? DSİ tarafından 17.01.2023 tarihli E-68826817-754(754)-3054569 sayılı yazı ile Ayvacık Belediyesi'ne bildirilen yazının ucu tamamen açıktır. Bir nevi tabiri caizse DSİ Bölge Müdürlüğü Ayvacık Belediyesi'nin üzerine işi yıkmaktır. Elbetteki ilçemizin gelişmesi, iç ve dış turizme açılması için 7'den 70'e bütün Ayvacıklılar, gelen ve gelecek olan yatırımcıların önünü açmak için elinden geleni yapmaktadırlar. Ama hiçbir Ayvacıklı bu güzide ilçemizi, saklı cennetimizi Trabzon'daki Uzungöl misali beton yığınlarına çevrilmesine müsaade etmeyecektir. Ben yaptım oldu bitti ile yatırım yapmak isteyenlere de Ayvacık, onlara kapısını kapatacaktır."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.