doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Ateş Yürekleri De Yaktı! Samsunlular Yangınlarla İlgili Ne Düşünüyor?

Daha Fazla Göster

Ateş Yürekleri De Yaktı! Samsunlular Yangınlarla İlgili Ne Düşünüyor? Samsunlu vatandaşların bir çoğu, Türkiye’nin dört bir yanında çıkan yangınlarla ilgili üzüntülerini dile getirerek yangınların, sabotaj olduğu olduğunu düşündüklerini söyledi

Türkiye’nin dört bir yanında çıkan orman yangınlarının yanı sıra, Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde de çıkan yangın endişeye neden oldu.
Türkiye, meydana gelen orman yangınının söndürülmesi için seferber olurken, binlerce kişi yangınların çıkış sebebinin ne olduğunu merak ediyor. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan Samsunluların bir çoğu ise ülkede çıkan yangınlara çok üzüldüklerini, yangınların birçoğunun sabotaj olduğunu düşündüklerini söyledi.

 

ERDEM ORAKBIYIK Ana Manşet

ÇOK ÜZÜLÜYORUZ
ERDEM ORAKBIYIK: Son zamanlarda çıkan yangınlar için üzülüyoruz. Başka yapacak bir şey yok çünkü bir yerde değil 4-5 yerde birden çıkıyor. Altında muhakkak bir şey arıyoruz. Sabotaj var yani çünkü bazı kişiler yangın çıkan bölgelerde görüldü.

BEHRAM BUYUKER Ana Manşet

ACI ÇEKİYORLAR
BEHRAM BÜYÜKER: Böyle bir şeyin olması beni şaşırttı ve üzdü. İnsanlar acı çekiyor. Ölenler oldu. Bazıları hala elini kolunu sallayıp keşif yapıyor. Onları da yakaladık yoksa başka bir yangın ihtimali oluşabilirdi.

KERIM CINDIRAK Ana Manşet

KAN AĞLIYORLAR
KERİM ÇINDIRAK: İnsanlar ormanlara saygı göstermiyor. Pikniğe gidiyorlar, çevreyi temiz bırakmıyorlar. Etrafını topla camları, şişeleri, sigara izmaritlerini sağa sola atma. Şu an Antalya, Manavgat’ta insanlar kan ağlıyor. O insanlara bizim de destek olmamız lazım.

ABDURRAHIM KURBAS Ana Manşet

DOĞAL DEĞİL
ABDURRAHİM KÜRBAŞ: Bir anda her yerde çıkması sabotaj düşüncesi yarattı. Doğal olma şansıda yok. Mangalla böyle yangınlar çıkmaz. Yapılan takviyeleri yeterli bulmuyorum kendilerini geliştirmeleri lazım.

EKREM AKPINAR Ana Manşet

HERKES PERİŞAN
EKREM AKPINAR: Bu, vatan hainlerinin yaptığı bir sabotaj bu. Çok zor bir durum. İnsanlar,hayvanlar yanıyor. Herkes perişan vaziyette. Allah oradakilerin yardımcısı olsun.

TEVABIR KURT Ana Manşet

ZARAR VERDİ
TEVABİR KURT: Özellikle son zamanlardaki yangınların sabotaj olduğunu düşünüyorum. Şu an Türkiye’deki yangınlar hem insanlığa, hem hayvan alemine, hem de Türkiye’nin ekonomisine zarar vermiştir. Antalya bölgesindeki insanların yüzde 70-80’i tedirgin durumdadır. Yangınların şu an mevsimsel olarak da tam zamanı. Hava takviyelerini az olduğunu düşünüyorum.

MEHMET TUYSUZ Ana Manşet

DİMDİK AYAKTAYIZ
MEHMET TÜYSÜZ: Bir an önce devam eden yangınların söndürülmesini istiyorum. Suçlular da yakalanarak, gereken ceza verilmeli. Türkiye her zaman dimdik ayaktadır. Bütün Avrupa bizim zarar görmemizi istiyor. Yangınların altında sabotaj var.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir