Kanal S TV ekranlarında  İlahiyatçı Yazar Ayşegül Sare Ölmez'in moderatörlüğünde "Kuran ve Hakikat" programında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Okuyan'ın yorumculuğuyla ekranlara gelen programda "ateizm" konusu ele alındı.

Samsun'un tek uydu televizyonu Kanal S'de her hafta İlahiyatçı Yazar Ayşegül Sare Ölmez'in sunumuyla ekranlara gelen "Kuran ve Hakikat" programının yorumcusu Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Okuyan izleyenlere "ateizm nedir?" sorusunun yanıtını detaylarıyla aktardı. 

ATEİZM NEDİR?

İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Okuyan "Ateistler tarafından yaratıcının varlığına inanılmamasıdır. Evren yaratılırken yaratıcının görülmemesi nedeniyle tanrının yada yaratıcının varlığını reddedilmesidir. Ateistler Peygamberleri de reddetmektedir" dedi

İlahiyatçı Yazar Ayşegül Sare Ölmez'in sorusunu yanıtlayan Prof. Dr. Mehmet Okuyan,tesadüfle bir tane daha niye meydana gelmiyor o zaman? diyerek cümlesine başladı ve şunları aktardı.Okuyan, "Dünya ile gezegenler arasında, gezegenlerin kendi aralarında oluşan düzenleri, dünyanın güneşle iribatı,dünyanın ayla, ayın güneşle iribatını  aralarındaki denge sistemini herkes biliyor" dedi. Sözlerine devam eden Okuyan,"Evren tesadüfen oluştuysa, niye güneş batıdan doğmuyor,dünyanın etrafında güneş niye dönmüyor, niye yıldızlar birbiriyle çarpışmıyor?" diyerek örneklendirmelerine devam etti."Bizler ayın hareketlerini biliyoruz,suyun kaldırma kuvvetini biliyoruz. 1 sene nasıl her zaman 365 gün olabiliyor biliyoruz, binlerce yıl sonra bile güneşin hangi saatte doğacağını biliyoruz".dedi.

Samsun haber | Vezirköprü'de Hititler'in kutsal şehri "Nerik" için sponsor aranıyor Samsun haber | Vezirköprü'de Hititler'in kutsal şehri "Nerik" için sponsor aranıyor

Okuyan açıklamasının devamında, "1400 sene önce bu kitapta yer alan bilgilerin, bu evreni yaratan gücün varlığını aktaran Kuran dışında bilgiler olmadığı için yaratıcı bir kudretin var olduğunu ve kudretin yaratılışa dair ortaya koyduğu kanunları birebir işlettiğini gözlemliyoruz, görüyoruz" dedi. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.