Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhurbaşkanlığı döneminde makam aracı olarak kullandığı 1934 model Lincoln marka aracın replikasını turizme katkı sağlamak amacıyla kendi imkanlarıyla yaparak şehre kazandıran, il il gezdirerek Samsun'u tanıtan Muhammet Yıldırım, artan masrafların altından kalkamadığını belirterek, belediye başkanlarından destek istedi.

FAHRİ TURİZM ELÇİSİ

Muhammet Yıldırım kendi imkanlarıyla, bir ev parasına mal olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile onu karşılayan Cevdet Yüzbaşı’nın balmumu heykelinin bulunduğu 1934 model Lincoln marka aracı 2014 yılında yaparak, etkiliklerde sergilemeye başlayınca, kısa sürede ünlendi. Replika aracı şehir şehir gezdiren Yıldırım, 7 yıldır her sabah saat 08.00'de Bandırma Vapuru'nda yerli ve yabancı turistleri arcıyla karşılıyor. Yıldırım, fahri görevini mesai bitimine kadar sürdürüyor.

Samsun'da jandarma ekipleri trafik denetimi yaptı Samsun'da jandarma ekipleri trafik denetimi yaptı

YÜK OLMAYA BAŞLADI

Emekli olduğunu ve araç bakımının, mazotun yük olmaya başladığını dile getiren Yıldırım, "Mazot giderim ağırlaştı. Arabanın bakımı artık yük olmaya başladı. Sonuçta emekli adamım. Artık dayanamıyorum. Ya arabayı Samsun'dan çekeceğim ki istemiyorum. Ya da şehir dışından isteyenler oralara gideceğim. Ama biz burada doğduk burada da öleceğiz. Samsun'a hizmet etmek istiyorum. Samsun'da simge haline geldi bu araç. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden tek isteğim var. Bandırma Vapuru'nın önündeki çeşmenin yanında 25 metrekarelik atıl bir yer var. Burayı istiyorum. Kirası, bedeli ne ise ödemek istiyorum. Kiramı da nasıl ödemek istiyorum? İnsanlardan yine para almayacağım. Aracımın önüne bir simit tezgahı, su tezgahı bıraksınlar bana. Ben bunları satarak hem kiramı ödeyeyim hem de arabamın giderlerini karşılayayım" dedi.

YÖNETİCİLERDEN YARDIM İSTİYORUM

Araçtaki balmumu heykellerin de bakıma ihtiyacı olduğunu fakat yaptıramadığını kaydeden Yıldırım, "Balmumu heylkellerin makyajlı olması gerekiyor.Elbiseler de kötüleşti. Bunları yaptıracak bütçeye sahip değilim. Bunların da maliyeti 60 bin lirayı buluyor. Yaptırma şansım yok. Samsun yönetiminden yardım istiyorum. Kendileri yaptırabilir" diye konuştu.

ELVAN İLHAN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.