Samsun'un Atakum ilçesi Mimarsinan, Denizevleri ve Cumhuriyet mahallelerini olumsuz etkileyen sağanak yağışla 5 dakikada metrekareye 11,3 kilo yağış düştü, 112 taşkın ve su baskını meydana geldi.

Samsun'da uyuşturucu ticaretine geçit yok! Samsun'da uyuşturucu ticaretine geçit yok!

ATAKUM'DA SAĞANAK ETKİLİ OLDU

Samsun’da 24 Haziran akşam 20.00 gibi başlayan şiddetli yağmur özellikle Atakum’un Mimarsinan, Denizevleri ve Cumhuriyet mahallelerini olumsuz etkiledi. Meteorolojiden alınan bilgiye göre özellikle Mimarsinan bölgesinde 15 dakikada metrekareye 11,3 kilo yağış düştü. Yarım saat etkili olan sağanak cadde, sokak ve bulvarları göle çevirdi, bahçe ve bodrum katlarını su bastı.

TAHLİYE ÇALIŞMASI YAPILDI

94 adet kanalizasyon taşması, 18 adet de yağmur suyu hattı ihbarı alındı. Gece saat 02.00 civarında çalışmalar tamamlandı. Kanalizasyon başvurularının büyük çoğunluğu bina bodrum katlarıyla ilgili yapıldı. Atakum Belediyesi de su basan evlerde tahliye çalışması yaptı.

"DEVAMI GELSEYDİ DAHA FENA OLABİLİRDİ"

Meteoroloji 10 Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise sağanakla şu bilgileri verdi:

“15 dakikada metrekareye 11,3 kilogram yağış düştü. Kısa süreli ve şiddetli yağış oldu. Devamı gelseydi daha fena olabilirdi. Uyarımız bugün 23.59’a kadar devam ediyor, yine yağabilir.”

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.