Başkan Cemil Deveci'den peşkeşe soruşturma

Atakum Belediye Başkanı Deveci, mühürlenen üç tesisin sözleşmesiz olarak verilmesi konusunda idari soruşturma başlattı.

Başkan Cemil Deveci'den peşkeşe soruşturma
banner1314

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci,  eski belediye başkanı İshak Taşçı döneminde bazı kişilere sözleşmesiz olarak verilen tesislerin müherlenmesinin ardından konuyla ilgili olarak Teftiş Kurulu'na soruşturma açılması talimatı verdi.

TESİSLER MÜHÜRLENDİ
Atakum Belediyesi'ne ait Banda Aceh Spor Tesisi başta olmak üzere bazı tesislerin 31 Mart yerel seçimleri öncesi spor kulüpleri ve şahıslara sözleşmesiz olarak verildiği ve belediyeye ait tesisleri işleten kişilerin buradan büyük miktarda kazanç sağladığı iddiası ortalığı karıştırdı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin talimatı ile belediyeye ait Banda Aceh Spor Tesisleri ile Çakırlar Korusu gibi tesislere giden zabıtalar, bu tesisleri mühürleyerek kapattı. 

PARALAR NEREDE?
Kamuoyunda adeta "şok" etkisi yaratan müherleme olayından sonra Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, "Belediyenin malı olan tesisler spor kulübü adı altında birilerine sözleşmesiz, izinsiz olarak verilmiş.  İzinsiz ve sözleşmesiz verilen belediyenin bu tesislerinde para nereye gidiyor, kime gidiyor, kim harcıyor belli değil. Atakum Belediyesi'ne ait  söz konusu tesislerden kazanılan gelirden belediye kasasına giren tek bir kuruş yok" demişti.

ÖNCE İDARİ SORUŞTURMA 
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, yaptığı açıklamada, amaçlarının belediyenin malına sahip çıkmak olduğunu belirterek, "Belediyeye  ait tesislerden bu zamana kadar elde edilen gelirlerin kimler tarafından kullanıldığı ya da ne kadar gelir sağlandığı ile ilgili Teftiş Kurulu inceleme yapacak. İdari soruşturma başlatılmıştır. Bu soruşturmanın ardından da müffettiş raporuna göre adli soruşturma açılması için suç duyurusunda bulunulacaktır" dedi.

Haber: Dilber BAHADIR


Deveci, usülsüzlüğe dur dedi

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 09:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adinisenkoy
Adinisenkoy - 2 hafta Önce

Samsun Atakum pelitkoy tramvay arkası orman inşaat var lütfen kontrol edin kacak yapılaşmaya

SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308