doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Atakum Belediyesi’nden Çocuklara Mahremiyet Eğitimi!

atakum-belediyesinden-cocuklara-mahremiyet-egitimi
Daha Fazla Göster

Atakum Belediyesi’nden Çocuklara Mahremiyet Eğitimi! Atakum Belediyesi tarafından Çatalçam İlkokulu’nda öğrencilere ‘mahremiyet’ eğitimi verildi. Öğrencilere boyama kalemi ve boyama kitabının yanı sıra el yapımı oyuncakların bulunduğu hediye paketleri ile sürpriz yapıldı

Atakum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Psikoloji Dayanışma Platformu iş birliği ile Çatalçam İlkokulu’nda mahremiyet eğitimi semineri gerçekleştirildi. Psikolog Özge Kaplan, öğrencilerle bir araya gelerek mahremiyet bilinci oluşturmak için konuşma yaptı. Seminer öncesi belediyenin Paylaşım Merkezi öğrencilere polar giysi, boyama kalemi ve boyama kitabının yanı sıra el yapımı oyuncakların bulunduğu hediye paketleri ile sürpriz yaptı.

AW425985 02 scaled Ana Manşet

ÇOCUKLARI BİLGİLENDİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

Psikolog Özge Kaplan, mahremiyet atölyeleri çalışması ile çocuklarda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirterek, “Mahremiyet eğitimi çocuklarımız için çok önem arz ediyor. Çünkü çoğu çocuğumuz özel bölgelerini tanımıyor ve bu bölgelerine kötü bir şekilde dokunulduğunda ne yapacaklarına dair bilgilendirme yapmamız çok önemli. Çünkü iyi dokunuş kötü dokunuş ayrımını yapabilmeleri gerekir. Çocuklarımıza böyle bir durumla karşılaştıklarında güvendikleri bir yere sığınmaları veya koşarak oradan uzaklaşmaları gerektiğini öğretmemiz ve benimsetmemiz gerekiyor. Bizler de bu atölyelerle bunu amaçlıyoruz. Tabii ki umarız hiç böyle şeylerle karşılaşmazlar fakat karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiğini bilmeliler. Bu konuda çocukları bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

AW425985 01 scaled Ana Manşet

AW425985 03 scaled Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir