Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Büyükşehir Belediyesi tarafından Yalı Kafe'nin yerine yapılan projeye tepki göstererek, "Orayı taş yığını yapıyorlar" dedi

SİTEM ETTİ

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Yalı Kafe ile ilgili yaşanan süreci gündemine taşıyarak, "Yalı Kafe’nin bulunduğu alana birbirine bitişik taş yığını üç tane bina yapılıyor" diyerek sitem etti. 

VATANDAŞIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Atakumluları belediye bütçesinde doğrudan  söz sahibi yapacak Atakum’un ilk katılımcı bütçesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi iş birliğinde 'Benim Kentim', 'Benim Belediyem', 'Benim Bütçem' ve 'Komşularımızla Buluşuyoruz' sloganlarıyla adım adım hayata geçirilen projenin ikinci toplantısı Çobanlı Mahallesi Korupark Sitesi’nde gerçekleştirildi. Site sakinleri ile bir araya gelen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, vatandaşların taleplerini tek tek dinleyerek yapılması gereken çalışmaları değerlendirdi.   

"DÜNYA BİZİ TAKİP EDECEK"

Başkan Deveci, toplantıda katılımcı bütçenin vatandaş odaklı örnek bir proje olduğuna dikkat çekerek, "Bu süreçte soran sorgulayan, kardeşçe, dayanışma ve komşuluk hukuku  içinde yaşayan bir toplum oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun adını bütçe ile bütünleştirdik. Katılımcı bütçe uluslararası bir deyim. Bu bütçeyi uluslararası formatla yapıyoruz. Bizim bu toplantıda alacağımız kararlar kitaplaştırılacak. Bu kitapla bütün dünya bizi takip ediyor olacak" ifadelerini kullandı.

Samsun'da bisiklet hırsızları yakalandı! Samsun'da bisiklet hırsızları yakalandı!

"VİCDANİ SORUMLULUĞUMUZ VAR"

Başkan Deveci, vatandaşların Yalı Kafe ve Seyir Terası ile ilgili sorularını da cevapladı. Başkan Deveci, yaşanan süreçle ilgili olarak "Yalı Kafe’nin bulunduğu alana birbirine bitişik taş yığını üç tane bina yapılıyor. Geçenlerde drone ile resmini çektirdim ve yayımladım. Seyir Terası icra ile satıldı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez kamu hizmeti veren bir kamu binası icrayla satıldı. Biz sorunları birbirimize içini dökerek eğmeden, bükmeden aşalım diye bir aradayız. Ülkemizi çocukların mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabileceği, iş bulabileceği, sokaklarında güvenli bir şekilde gezebileceği bir yer hale getirmek gibi tarihi, vicdani, ahlaki ve dini bir sorumluluğumuz var" diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.