Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Özlem Maraş'ın göreve geldiğinde hayata geçireceği Atakum Kule, Atakum Ada ve Deniz Oteli, Atakum Dağ Sporları Merkezi ve Atakum Çiçekli Sokaklar projeleri ile ilçeye modern ve yenilikçi bir vizyon  sağlamayı hedeflediklerini ifade etti. 

İLÇENİN VİZYONU DEĞİŞECEK

Maraş, Atakum Kule'nin amacının ilçeyi ulusal ve uluslararası alanda tanıtacak bir simge yapı oluşturmak, turizme katkı sağlamak, yerel ekonomiyi canlandırmak ve şehrin kültürel ve sosyal hayatına değer katmak olduğunu belirterek, “Kule içinde görsel şov alanı, sergi alanları, kafeteryalar, planetaryum, kule altı ve çevresi doğal deniz müzesi ve dalgıç alanı gibi işlevsel alanlar da tasarlanacak" diye konuştu. Atakum’a ayrıca Atakum Ada ve Deniz Oteli de kazandıracaklarını kaydeden Mimar Özlem Maraş, “Bu proje, Atakum sahil şeridinde benzersiz bir konumda, ada üzerinde ve suyun üzerinde yüzen otel konseptleri geliştirerek, yerli ve yabancı turistlere unutulmaz bir konaklama deneyimi sunmayı amaçlamaktadır" ifadelerini kullandı. 

MATASYON DAĞ SPORLARI MERKEZİ

“Atakum Dağ Sporları Merkezi Projesi”yle, Atakum ilçesinin doğal arazisini ve dağlık bölgelerini değerlendirerek, yerel ve uluslararası turistleri çekecek bir dağ sporları merkezi oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Maraş sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu merkez, yürüyüş, dağ bisikleti, kaya tırmanışı ve zipline gibi çeşitli açık hava aktivitelerini sunarak, Atakum’u macera ve doğa sporları destinasyonu olarak konumlandıracaktır. Sürdürülebilir turizm anlayışı ile tasarlanacak merkez, doğal habitatın korunmasına özen göstererek çevre dostu uygulamaları benimseyecek. Proje, Atakum’un turizm çeşitliliğini artırarak şehrin marka değerine katkıda bulunmayı ve ekonomik gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır. “Atakum Çiçekli Sokaklar Projesi” ile de şehir estetiğini ve yaşam kalitesini artırmak hedeflenmektedir. Proje kapsamında, seçilen sokaklar mevsimlik çiçekler, süs bitkileri ve yeşil alanlarla donatılarak, şehrin çeşitli noktalarında renkli ve canlı sokak manzaraları yaratılacaktır. Çiçekli sokaklar, hem yerel halkın hem de turistlerin ilgisini çekecek, şehrin doğal güzelliğini ön plana çıkaracak ve Atakum’u bir marka şehir olarak daha da güçlendirecektir. Bu girişimlerle, Atakum’un turistik cazibesini artırırken, aynı zamanda şehir sakinlerinin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz.

Samsun'da 22 yaşındaki suç makinesi yakalandı! Samsun'da 22 yaşındaki suç makinesi yakalandı!

Bu haber ajans tarafından hazırlanmıştır.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.