doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

ASKON Samsun Şubesi Çalışma Toplantısında Bir Araya Geldi

ASKON-Samsun-Şubesi-Çalışma-Toplantısında-Bir-Araya-Geldi
Daha Fazla Göster

ASKON Samsun Şubesi Çalışma Toplantısında Bir Araya Geldi Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Samsun Şube Başkanı Ahmet Alp Doğru, Samsun’un 1 milyar dolar ihracat hedefinin üzerine çıkmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi

Doğru, Yelken Kulüp’te düzenlenen çalışma toplantısında, ASKON’un Türkiye’de 6 binden fazla üyesiyle 500 binden fazla istihdamı kapsayan iş gücüne sahip olduğunu söyledi.

FEoEKOoXwAoY4mI Samsun

Ülke ihracatına 17 milyar dolarlık katkıda bulunduklarına işaret eden Doğru, “Türk İhracatçılar Meclisinin verilerine göre 2021 yılının son çeyreğinde Samsun’da üretim yapan firmaların toplam ihracatı 1 milyar doların üzerine çıkarak, şehrimizin ihracat potansiyelini Türkiye ölçeğinde yüzde 85’in üzerinde artırmıştır. Bu, bizleri gururlandırmıştır. ASKON yarın inşası ideali ile yoluna devam ediyor. Şu an aramızda bulunamayan birçok üyemiz dünyanın en büyük medikal fuarı olan Düsseldorf Medica 2021 Fuarı’nda Samsun’u ve ülkemizi başarı ile temsil ediyor.” dedi.

ASKON olarak üyelerinin ticari ve iktisadi anlamda büyümesine destek vereceklerini anlatan Doğru, “Küresel ölçekte artan enerji maliyetleri ve ham madde tedarikinde yaşanan olumsuz süreç, üretime yaşattığı sıkıntılar bir kez daha yerli ve milli üretimin önemini bizlere hatırlattı. Bu husustaki söylemlerimiz doğruluğu ortaya koyuyor. Bu nedenle ASKON olarak üretimin desteklenmesi hususunun önemini dile getiriyor ve üyelerimizin çalışma hayatındaki bütün sektörlerde önüne çıkan engellerin aşılması yönünde yol arkadaşı olacağımızı taahhüt ediyoruz.” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir