baskaynak Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu çarsan HRS Ajans

Asgari Ücrette Son Durum! İkinci Toplantı Ne Zaman?

featured

Asgari Ücrette Son Durum! İkinci Toplantı Ne Zaman? 2022nin  asgari ücret rakamlarını belirlemek için 1 aralıkta yapılan toplantının ardından merakla bekleyiş devam ediyor. gözler ikinci toplantıya çevrildi.
2707 Ekonomi

Asgari ücret 2022 zammıyla ilgili haberleri peş peşe geliyor. Vatandaşlar son dakika haberleri için sık sık araştırma yapıyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret maaş zammıyla ilgili yüksek bir zam yapılacağı sözünü verirken ‘Bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir netice olacak’ dedi. Diğer yandan Asgari Ücret Tespit Komisyonu asgari ücret zammını belirlemek için ilk kez toplandı. İşte asgari ücret ile ilgili son gelişmeler…

asgari ucret ne kadar olacak 8 kasim kabine 14516170 2746 amp Ekonomi

Asgari Ücret Tespit Komisyonu asgari ücret zammını belirlemek için ilk toplantısını gerçekleştirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, işçi ve işverenin asgari ücret beklentisine yönelik anketin sonuçlarını açıkladı. Anket sonuçlarında işçi ve işveren farklı beklentilerini sundu.

Anket Sonuçları

İşçiler asgari ücretin 3750-4000 lira arasında, işveren de 3500-3750 lira arasında olmasını istedi. Bakan Bilgin,’Enflasyonun ya da ekonomideki dalgalanmaların karşısında emeği koruyacağız. İş verimliliğini artıran bir rakamda buluşacağımızı düşünüyorum’ dedi.

İkinci Toplantı Ne Zaman Olacak?

Doğrudan 8 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak bütün vatandaşları ilgilendiren asgari ücreti belirleme çalışmalarında resmi süreç dün başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda işveren tarafını TİSK işçi tarafını da Türk-İş temsil ediyor. İkinci toplantı 7 Aralık’ta Türk-İş, üçüncü toplantı da 9 Aralık’ta TİSK’te ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Taraflar görüşmelerin dört oturumda tamamlanması konusunda hemfikir.

2022 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısı gerçekleşmesi ile birlikte diğer oturumların da tamamlanması bekleniyor. Açıklanan tarihe göre ikinci toplantı 7 Aralık’ta gerçekleşecek. Yani bu durumda önümüzde üç oturum daha var. Asgari ücret açıklanınca haberimizde yerini alacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.