Temmuz ayında yapılacak maaş artışları, milletvekili emeklileri ve bakanların maaşlarında büyük yükselişlere işaret ediyor.

BAKANLARIN MAAŞLARINA ZAM

Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer'in haberine göre, milletvekili emeklileri 19 bin lira zam alacak. Hem milletvekili hem de emekli aylığı alanlar ise 49 bin lira zamdan yararlanacaklar.

Öte yandan, bakan maaşlarında da dikkate değer artışlar olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın maaşı %20.3 oranında artırılarak 173,667 TL'ye yükselecek. Bu rakam, yaklaşık olarak 10.2 asgari ücrete denk geliyor.

Sistemler siber saldırı yüzünden mi çöktü? Bakan Uraloğlu'ndan açıklama Sistemler siber saldırı yüzünden mi çöktü? Bakan Uraloğlu'ndan açıklama

Ayrıca, Mehmet Şimşek'in toplam aylık geliri 49,000 TL artışla 290,320 TL'ye çıkacak. Bu artışlar, asgari ücretli çalışanlar arasında enflasyon karşısında zorlu bir dönem geçirenler arasında adalet tartışmalarına neden oldu.

Milyonlarca asgari ücretli, maaşlarına yapılan bu büyük artışların yanında, kendi maaşlarında bir iyileştirme görememekten dolayı memnuniyetsizliklerini dile getiriyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: SÖZCÜ