banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1496

banner1324

Platonik aşk dehşeti

banner1357

Erzurum'da platonik aşk kurbanı olan Cansın Toktay'ın yaşadığı dehşet kadına şiddetin ne boyuta geldiğini bir kez daha gözler önüne serdi. 2018 yılında yaşanan olayla ilgili verilen son karara göre sanık, cezai ehliyeti olup olmadığına dair 3 hafta boyunca gözlem altına alınacak.Markette yaşanan olay sonrası müdürün araya girmesiyle ölmekten son anda kurtulan Cansın bu kararın ardından sanığın cezai ehliyeti olmadığı gerekçesiyle salınmasından ve bir kez daha öldürülmeye çalışacağından korkuyor.

ASAYİŞ 20.02.2020, 14:59
984
Platonik aşk dehşeti
banner1353

Olay, 13 Ekim 2018'de Erzurum'un Aziziye ilçesi Dadaşkent Mahallesinde bir markette meydana gelmişti. Murat Y. isimli şahıs, çalıştığı marketteki iş arkadaşı Canısı Toktay'a arkadaşlık teklif etti. İddiaya göre genç kıza cep telefonundan mesajlar göndermeye başladı. Murat Y. markette de genç kızı rahatsız edince market müdürü tarafından önce işten uzaklaştırıldı, ardından işten çıkarıldı.

Olay günü markete bıçakla gelen Murat Y., manav reyonu önünde bekleyen Canısı Toktay'a saldırdı. Genç kızı bıçaklamaya başlayan Murat Y., kaçmaması için Canısı Toktay'ı kolundan tuttu. Genç kız sol göğsü ve sırtından olmak üzere üç bıçak darbesi aldı. Yaşanan saldırıda market çalışanları, Murat Y.'yi etkisiz hale getirip elindeki bıçağı aldı.

Murat Y. hakkında Erzurum 1'nci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği tarafından hazırlanan rapora yer verildi. Raporda, sanığın cezai ehliyetinin bulunduğu ancak tam olmadığı yer aldı. Bunun üzerine Canısı Toktay şahsın serbest kalmasından korktuğu için sosyal medyadan kampanya başlatarak destek istedi.

Bugün Erzurum Adliyesinde görülen davada sanık Murat Y., 4. kez hakim karşısına çıktı. Davaya Canısı Toktay katılmazken, genç kızın yakınları mahkeme salonundaydı. Sanık Murat Y. ise davaya Erzurum E Tipi Cezaevinden SEGBİS bağlantısıyla katıldı.

'BEN BİR KARINCAYI BİLE İNCİTEMEM KALDI Kİ BİR KADINI İNCİTEYİM'

Sanık Murat Y. savunmasında olayın psikolojik sorunlar yaşadığı dönemde gerçekleştiğini ifade ederek, “2006 yılında trafik kazası geçirdim. 2013 yılında ise psikolojik tedavi gördüm. Ben yüzde 45 raporluyum.” dedi.

'CANISIN VE AİLESİNDEN ÖZÜR DİLİYORUM'

İşlediği suçtan dolayı çok pişman olduğunu söyleyen Murat Y, sözlerine şöyle devam etti: 'Çünkü psikolojimin bozulduğu bir dönemde bu suçu işledim. Ben bir karıncayı bile incitemem kaldı ki bir kadını inciteyim. Ben Canısı’dan ve ailesinden özür diliyorum.”

Canısı Toktay'ın avukatları tutuklama kararının devamını isterken Murat Y.'nin avukatı ise 1 yıldan fazla olan tutukluluk süresinin göz önünde bulundurularak sanığın tahliyesini istedi.

'3 HAFTA BOYUNCA GÖZLEM ALTINA ALINACAK'

Savunmaların ardından savcı mütalaasında sanığın tutukluluğunun devamını istedi. Ardından mahkeme heyeti sanığın adli tıptan gelen raporunu göz önünde bulundurarak sanık Murat Y.’nin 3 hafta boyunca cezai ehliyetinin olup olmadığını incelemek için gözlem altına alınmasına ve tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı başka bir tarihe erteledi. 

Yorumlar (0)