banner1320

Diyarbakır Ve Mardin’de Kaçakçılara Darbe

Diyarbakır polisi ‘Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı’ yapan şahıslara yönelik Diyarbakır ve Mardin’de operasyon düzenledi. 4 adrese yapılan eş zamanlı operasyonda silah ve mühimmat ele geçirildi.Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünden yapılan...

Diyarbakır Ve Mardin’de Kaçakçılara Darbe
banner1314
Diyarbakır polisi ‘Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı’ yapan şahıslara yönelik Diyarbakır ve Mardin’de operasyon düzenledi. 4 adrese yapılan eş zamanlı operasyonda silah ve mühimmat ele geçirildi.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Diyarbakır’da, haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla “Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı” yapan şahıs ve organizasyonların deşifresine yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde bir suç organizasyonunun varlığının tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, "Suç organizasyonuna yönelik yapılan çalışmalar neticesinde şüpheli şahısların Irak ve Suriye ülkelerine sınır olan illerimize gittikleri, buralarda bulunan bağlantılı oldukları şahıslar ile irtibata geçerek temin ettikleri yüklü miktarda silah ve mühimmatı satın alıp ilimize kaçak yollardan getirip pazarladıkları anlaşılmıştır. 2 Ocak 2015 günü Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde bahse konu şüpheli şahıslara yönelik Diyarbakır ve Mardin illerinde bulunan 4 adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenlenmiştir. Yapılan çalışmalar kapsamında, 3 adet tabanca, 4 adet şarjör, 65 adet fişek, 1 adet tezkeresiz av tüfeği ve 22 adet av tüfeği fişeği ele geçirilmiştir" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300