banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Bolu’da Tarihi Ev Alev Yandı

banner1357

Bolu’da bir işadamına ait tarihi ev, gece yarısı alev alev yandı. Yangın sırasında çevrede korku dolu anlar yaşandı. Tarihi evin karşısında bulunan apartmanda yaşanan vatandaşlar dumandan zehirlenme tehlikesi yaşarken, evin hemen yanında...

3. SAYFA 09.01.2015, 01:52
Bolu’da Tarihi Ev Alev Yandı
banner1353
banner1375
Bolu’da bir işadamına ait tarihi ev, gece yarısı alev alev yandı. Yangın sırasında çevrede korku dolu anlar yaşandı. Tarihi evin karşısında bulunan apartmanda yaşanan vatandaşlar dumandan zehirlenme tehlikesi yaşarken, evin hemen yanında bulunan araçlar kaldırılamayınca uzun süre sahipleri arandı.
Edinilen bilgiye göre, yangın saat 22:30’da Tabaklar Mahallesi Ferit Talay Caddesi Özey Sokak’ta meydana geldi. İşadamı Tamer Çizmecioğlu’na ait tarih ev bir anda alev aldı. Görgü tanıklarının ifadesine göre, evden iki çocuğun koşarak çıktığı ifade edildi. Alevler tarihi evi bir anda sararken, itfaiye ekipleri alevleri kontrol edebilmek için uzun süre uğraş verdi. İtfaiyenin çalışması sırasında binanın bir bölümü çöktü. Yangın söndürme çalışmaları sırasında yükselen dumanlar çevrede bulunan apartmanlarda yaşayanlara korku dolu anlar yaşattı. Bazı vatandaşlar evlerinin camlarından yaşananları endişeli gözlerle izledi.
Polis ve itfaiye ekipleri yanan evin hemen yanında bulunan otomobilleri kaldırmak için uzun süre uğraş verdi. Bazı araçların sahiplerine ulaşıldı ancak çok sayıda otomobil kaldırılamadı. Olay yerine çağırılan çekici ile otomobiller yangın bölgesinden uzaklaştırıldı. Tarihi evin sahibi Tamer Çizmecioğlu, olay yerine gelerek söndürme çalışmalarını izledi. Çizmecioğlu çevredeki vatandaşlardan bilgi aldı. İtfaiye ekiplerinin söndürme çalışmalarının ardından ev iş makineleri ile yıkıldı. Polis yangınla ilgili inceleme başlattı.
Yorumlar (0)