TÜVTÜRK'ün "kredi kartı tahsilat farkı" adı altında aracını muayene istasyonuna getiren vatandaşlardan 77 TL'den 250'TL'ye kadar ekstra ücret alması, araç sahiplerini isyan ettirdi.

ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT

2007 senesinde yapılan özelleştirme sonucunda araç muayenelerini yapma yetkisini devralan ve piyasada tek söz sahibi konumuna gelen TÜVTÜRK, her yıl 10 milyondan fazla araç muayenesini gerçekleştiriyor.

Araç sahiplerinin, araçlarının kategorisine göre belli aralıklarla yaptırmak zorunda oldukları araç muayenelerinin ücretleri, 2024 yılının başında zamlandı.

O banka hesaplara 8 bin 500 lira yatıracak! Şartları belli oldu O banka hesaplara 8 bin 500 lira yatıracak! Şartları belli oldu

Bu yıl itibarıyla otomobil, minibüs ve kamyonet gibi araçlar için muayene ücretleri 1.149 TL’den 1.821 TL’ye, traktör, motosiklet ve motorlu bisikletler için alınan ücretler 586.50 TL’den 927.60 TL’ye çıkartıldı.

Otobüs, kamyon, çekici ve tankerler için ise belirlenen ücret, 2.462,40 TL olurken, egzoz muayene ücreti de 256 TL olarak belirlenmiş durumda.

Sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerde, TÜVTÜRK muayene istasyonunda araç muayenesi için kredi kartı ile ödeme yapan sürücüler, "kredi kartı tahsilat farkı" adı altında 77 TL'den 250TL'ye kadar ek ücret ödemek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Sosyal medyada gündem olan görüntülerde araç sahipleri, tahsil edilen bu ek ücretin hukuksuz olduğunu belirterek tepki gösteriyor ve uygulamanın kaldırılması için yetkilileri göreve davet ediyor.

ALINTI: KAMU SON HABER

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Aslı Atasoy