KIŞ BAKIMI UYARISI

Kış ayı ile birlikte oto tamir ustalarından araç sahiplerine kritik bir uyarı geldi. Özelikle antifriz ve akü bakımına dikkat çeken ustalar, sürücülere kışlık bakımdan kaçınmamalarını konusunda uyarı yaptı. Kış bakımının muhakkak yapılması gerektiğini belirten ustalar, bin liralık kışlık bakımdan kaçan sürücülerin ileride 25 bin lira masrafla karşı karşıya kalabileceklerini söylediler.

25 BİN LİRALIK MASRAFLA KARŞILAŞABİLİRSİNİZ

Kış bakımının muhakkak yapılması gerektiğini belirten ustalar, özellikle antifriz bakımının en önemlisi olduğunu ifade etti. Ani soğumalarda antifriz eksikliğinin araçta bloğun patlamasına, motorun kirlenmesine sebep olabileceğini aktaran ustalar, toplamda bin liralık kışlık bakımdan kaçan sürücülerin ilerde 25 bin liralık masrafla karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

"SERVİSLERDE YOĞUNLUK VAR"

Aralık ayı itibarıyla yoğunluk olduğunu aktaran otomotiv mühendisi Buğra Aygündüz, araç sahiplerini uyardı:

“Kışlık bakımlar çok önemlidir. Özelikle antifriz ve akü bakımı çok önemlidir. Akü, kış aylarına geldiği zaman kendini boşaltıyor. Antifriz derecesi düşük olduğu zaman araç çalışmayabilir. Motor sıcaklığı yüksek olabilir ve kitlenme meydana gelebilir. Biz servisimizde ücretsiz kontrolleri sağlıyoruz. Antifriz, lastik diş derinliği, motor yağını kontrol ederiz. Fren ve hidrolik yağına kadar kontrolleri gerçekleştiriyoruz. Şu anda kışlık bakımlar bin ile bin 500 lira arasında değişiyor. Aracın markasına ve modeline göre değişiklik gösteriyor. Bir antifriz 150 lira civarındadır. Antifriz gibi basit bir şeyin gözden kaçırılması bile motora 20 bin lira gibi büyük masraflar çıkartabiliyor. Şu an servisimizde bayağı bir yoğunluk mevcut” dedi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.