Sık sık kazalarla gündeme gelen Yeşilkent Kavşağı, yapılan özel trafik sayımlarına dayanılarak trafik yükünü kaldıracak şekilde Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce yeniden projelendirildi. Yeni proje ile mevcut kavşağa yapılacak ilave imalat ve bağlantılarla trafik yoğunluğunun azaltılarak daha konforlu ve güvenli bir ulaşımın sağlanması hedeflendi.

29 EKİM'E KADAR TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

Proje kapsamında 2 adet 172 metre uzunluğunda altgeçit köprüsü, 2 adet 318 metre uzunluğunda ilave köprü, 1 adet 29 metre uzunluğunda üstgeçit köprüsü bulunuyor. Bugüne kadar toprak işleri, sanat yapıları ve köprü imalatlarında belli bir aşamaya gelindi. Yeşilkent Kavşağı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na kadar tamamlanarak hizmete açılması için Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce yoğun bir şekilde çalışmalara devam ediliyor.

2023 YILINDA ÇALIŞMALAR BAŞLATILMIŞTI

6 Haziran 2023 tarihinde 277 milyon 949 bin 450 TL sözleşme bedeliyle Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilen kavşakta çalışmalar 2 Temmuz 2023 tarihinde başlamıştı.

Sistemler siber saldırı yüzünden mi çöktü? Bakan Uraloğlu'ndan açıklama Sistemler siber saldırı yüzünden mi çöktü? Bakan Uraloğlu'ndan açıklama

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: İHA