Altın ve para piyasalarının önde gelen uzmanı İslam Memiş, ons altında ve gram altında yaşanan 120 dolar ve 200 lira gibi önemli düşüşlerin ardından yatırımcılarına önemli uyarılarda bulundu.

Memiş, emtia piyasasında önemli değişikliklerin kapıda olduğunu vurgulayarak, önemli tarihler konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Altın fiyatlarında yaşanan bu düşüşlerin geçici olduğunu savunan Memiş, altındaki uzun vadeli yükselişin devam edeceğini dile getirerek, yatırımcılara "hazırlıklı olun" uyarısında bulundu ve önemli bir tarih verdi.

"1 MAYIS ÇOK ÖNEMLİ TARİH"

Düşüşler kalıcı değil, 1 Mayıs'ta ABD Merkez Bankası'nın faiz kararı var. Tekrar toparlanan bir yatay süreç görebiliriz diyen İslam Memiş, “Ons altın 2300 dolar seviyesinin altına inerse, 2280 dolar seviyesinin güçlü bir destek noktası olduğunu unutmamak önemlidir.

Ancak 2300 dolar seviyesinin üzerinde kapanırsa, tekrar 2360 dolara doğru yükselişler görebiliriz. Bu nedenle ons altın yatırımcılarına uyarım, ben pozisyonumu kapattım. Bundan sonra geri çekilirse endişelenmeyin, çünkü Temmuz ayına hazırlanacağım” dedi.

GRAM ALTIN YATIRIMCISINA SESLENDİ

Gram altın yatırımcılarına seslenen Memiş, “Ons altın ne zaman 2300 doların altına inerse, gram altın alımı yapılabilir. Kapalıçarşı piyasalarında gram altın fiyatı 2505 TL'ye kadar geriledi. Bu düşüşlerden faydalanmak isteyenler için bir fırsat olabilir” açıklamalarında bulundu.

ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Altın fiyatlarında bir düşüş olasılığı var mı? Evet, gram altın 2450 liraya kadar gerileyebilir diyen Memiş, İran ile İsrail arasındaki gerginlik devam ettiği için, varlıkları riske atmama konusunda uyardı.

Fiyatların 2700 lira seviyesinden 2500'e kadar gerilediğini ve gram altında 200 liralık bir düşüş gözlemlendiğini söyleyen Memiş, alım yapmanın doğru olacağını açıkladı.

YARINDAN İTİBAREN BAŞLAYACAK

İlerleyen günlerde yükseliş trendinin hızla yeniden başlayacağını belirtiyorum. Yarından itibaren altın fiyatlarında tekrar düşüşlerin olabileceğini ve 50 liralık bir aşağı yönlü kırılma ihtimalinin bulunduğunu aktarıyorum.

Hangi hastalar erken emekli olur? Erken emekli olmak için hastalıklar açıklandı Hangi hastalar erken emekli olur? Erken emekli olmak için hastalıklar açıklandı

Ancak, bu düşüş ihtimaline rağmen mevcut fiyatlardan alım yapılabilir. Düşüşü beklemek riskli olabilir. Şu anda emtia fiyatlarının ucuz olduğu ve bu seviyelerden alım yapılması gerektiği düşüncesindeyim.

kamu son haber

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.