Bir süre önce altında yaşanan düşüşlerin devam edeceğine dair kuyumcular, önemli açıklamalarda bulundu. Trabzonlu kuyumcular, altın fiyatlarında yaşanan 200-250 TL'lik kaybı vurgulayarak, Temmuz ayının sektöre canlılık getireceğini belirtti.

Kuyumcu Levent Çelikoğlu, yaz aylarının genellikle hareketli geçtiğini ve düğün sezonunun başlamasıyla yurt dışından gelen gurbetçilerin sektöre hareketlilik katacağını dile getirdi.

TOKİ'den ev alanlara müjde! Taksit ödemelerinde büyük indirim TOKİ'den ev alanlara müjde! Taksit ödemelerinde büyük indirim

Ayrıca, Kurban Bayramı sonrası yaşanan durgunluğun Temmuz ayının başlamasıyla sona ereceği öngörüsünde bulundu.

Zekeriya Tonyalı ise dünya ekonomik dengelerine bağlı olarak bu yıl için büyük beklentilerinin olmadığını ancak Temmuz'un 15'inden sonra işlerde bir canlanma beklediklerini ifade etti.

Altının uluslararası ekonomik olaylardan etkilendiğini belirten Tonyalı, gram altın fiyatının yıl sonu veya daha erken 3 bin TL'nin üzerine çıkabileceğini tahmin ettiklerini söyledi.

Yatırımcılara 24 gram altını tavsiye eden Tonyalı, alış ve satış arasındaki farkın az olması sebebiyle bu tür altınların avantajlı olabileceğini vurguladı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Ayşe Çolak