İSLAM MEMİŞ KUYUMCULARA GİDEN GİZLİ MESAJI AÇIKLADI

Altın ve piyasa uzmanı İslam Memiş, kuyumculara giden gizli mesajı ortaya çıkardı. Memiş, “Kuyumculara mesajlar gitmeye başlamış. Mesajda 22 ayar 1 gram altının üretiminin yasaklandığı yazıyor” dedi.

1 GRAM ALTIN YASAKLANACAK

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, 1 gram altının yasaklanacağına ilişkin kuyumculara gönderilen mesajları ve ardından yaşanan gelişmeleri bugünkü köşesinde yazdı.

İSLAM MEMİŞ KONUYLA İLGİLİ GELİŞMELERİ KALEME ALDI

Kuyumculara 1 gram altının yasaklanacağına ilişkin gönderilen mesajların ardından konuyla ilgili gelişmeleri kaleme alan Altın ve Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, TV100.com'daki yazısında şunları aktardı:

Önce altın ithalatını dengelemek için kota uygulaması gelmişti. Külçe altın ithalatına gelen yasak sonrası 1 kg fiziki külçe altına 3 bin dolar işçilik gelmişti. Hâlen öyle. Talep çok, mal az olunca normal.

O içecek kel yapıyor! İçmeden önce bir kez daha düşünün O içecek kel yapıyor! İçmeden önce bir kez daha düşünün

2023’de 0,25-0,50 22 ayar altınların üretimi yasaklanmıştı. Önceden basılmış piyasada dolaşanların alım-satımı devam ediyor. Düğünde, nişanda takı alacaklar sadece 1 gram 22 ayar altın alabiliyordu. Ancak onunla ilgili de bir yasak haberi dolaşıyor.

Geçen yılki yazımda “Bunun devamı gelir, fiziki altın sahibi olan son nesil biziz” dediğimi anımsatmak isterim. Toplumda talep gören bir takının üretim yetkisinde değişiklikler yapılabilir, yasak neden? Bugüne kadar alan da, satan da gayet memnundu. Vatandaşın parası neye yetiyorsa onu alabiliyordu.

0,25-0,50 gramları kim alıyordu? 1 gram alamayanlar. 22 ayar 1 gramı kim alıyor? Parası 24 ayar grama ya da çeyrek altına yetmeyenler. Yasaklar ile ne denmek isteniyor? Alma kardeşim, alma

Söylenecek ve yazılacak çok şey var. Bunları ben karar vericilere bizzat anlatacağım. Bu kararlar ve düzenlemeler YANLIŞ. Ülke ekonomisine destek değil, köstek oluyor.

Bu kararlardan vazgeçilirse korku ve endişe biraz daha azalabilir. Bu kararlar ile yangına körükle gitmektir. En hayırlısı o tarafa hiç dokunmamak!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.