doğa calven duru
5s arslan bilgi

Ali Babacan’dan Samsun’da Önemli Açıklamalar!

ali-babacandan-samsunda-onemli-aciklamalar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ali Babacan’dan Samsun’da Önemli Açıklamalar! DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Bafra 1. Olağan İlçe Kongresi’ne katılarak önemli açıklamalarda bulundu katıldı.

Bir düğün salonunda düzenlenen kongrede konuşan Babacan, Türkiye’nin yarınlarını inşa edecek parti olduklarının bilinciyle hareket ettiklerini belirterek, ”Bizler gece gündüz demeden ülkemiz için yoğun bir tempoda çalışıyoruz. İktidarımızın ilk 90 ve 360. gününde uygulayacağımız ayağı yere basan somut eylem planlarımızı şimdiden hazırlıyoruz.” diye konuştu.

20210708 2 49111735 66812480 Samsun

Partilerinin politikalarını millete anlatmak amacıyla il il, ilçe ilçe dolaştıklarını aktaran Babacan, “Sandık halkımızın önüne sanki bu pazar konulacakmış gibi çalışıyoruz. İktidara gelince neler yapacağımızı bütün detaylarıyla çalışıyoruz. Bu ülkenin kaybedecek bir dakikası bile yok. Yapacak çok işimiz var.” dedi.

TASARRUF ELEŞTİRİSİ

Samsun’a bir dizi ziyaret için gelen ve partisinin Bafra 1. Olağan Kongresin’de vatandaşlara seslenen Babacan, “Erdoğan ‘Hepiniz tasarruf edeceksiniz ama ben istediğim gibi harcayacağım’ diyor. Basın yayın organlarına ilan ve reklam verilmesin, kamu kurumları günlük gazete satın almasın diye tasarruf tedbiri yayınlıyor. Genelge yayınlanalı daha bir hafta olmadı; bazı yerel gazetelerin kapandığı, bazı günlük gazetelerin ise masrafları azaltmak için haftalığa döndüğü haberleri geliyor” ifadelerini kullandı.

‘DEMOKRASİ İÇİN ÖNEMLİ’

“Yerel basın, demokrasi için su kadar önemlidir” ifadelerini kullan Baabacan, “Tasarruf diye, yerelde alnının teriyle parasını kazanan insanların rızkına göz dikeceğinize İletişim Başkanlığı’na bakın. Yüz milyonlarca liralık ödenekle çalışıyor. Cin fikirle yerel basını zayıflatmakla meşgul. Dertleri tasarruf değil. Yerel basının ekonomik yönden zayıflatılması; binlerce gazetecinin işsiz kalması, yerel demokrasinin sesinin kısılması demek. Yerel basın, demokrasi için su gibi önemlidir” diye konuştu.

TARIM POLİTİKALARINI ANLATTI

Çiftçiye destek içeren tarım politikalarını anlatan Babacan, “Tarım desteklerini üretim yapılan dönemin başında açıklayacağız. Ödemeleri aynı yıl içinde gerçekleştireceğiz. Sulu tarım yapan çiftçimizin gelirini bilinçli sulama ve üretim planlaması yaparak en az üç kat arttıracağız. Kuraklıkla mücadele amacıyla toprağı teknoloji ile buluşturacağız.” ifadelerini kullandı.

İlçede esnafı ziyaret eden Babacan, vatandaşların sorunlarını da dinledi.

Babacan Samsun’dan seslendi

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir