Uzman Anahtar Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu akın HRS Ajans

Akıllı Telefonları Bakın Kimler Kullanıyor! Çok Şaşıracaksınız…

featured

Akıllı Telefonları Bakın Kimler Kullanıyor! Çok Şaşıracaksınız…  Türkiye ve dünya akıllı telefon kullanımında çığır açmaya doğru gidiyor.  Almanya’da yapılan bir ankete göre ebeveynlerin çocuklarına akıllı telefon satın aldığı yaş 3’e kadar indi.

akillitelefon scaled 1 Teknoloji

Son yıllarda akıllı telefon kullanımı oldukça arttı, ancak bu durum bazı sorunları da beraberinde getiriyor.

Alman kamuoyu araştırma kuruluşu YouGov’un son anketine göre, akıllı telefon kullanım yaşı Almanya’da da giderek daha da düşüyor.

3 YAŞA KADAR İNDİ

Ankete katılan ebeveynlerin yüzde 4’ü, 3-5 yaş dilimindeki çocuklarına akıllı telefon kullandırmaya sıcak baktığını söylüyor. Üstelik bu katılımcıların çoğu, 3 yaşında çocuklarına bir akıllı telefon aldığını söylüyor.

Araştırmaya katılan anne ve babaların yarısı ise 6-11 yaşındaki çocukların akıllı telefon kullanmasını normal buluyor.

Araştırmaya katılan ebeveynlerin yüzde 36’sı ise akıllı telefon için çocuğunun biraz daha büyümesini bekliyor ve ilk akıllı telefon için 12-14 yaşın uygun olduğunu düşünüyor.

YouGov anketine göre, ebeveynlerin yüzde 80’den fazlası, 0-14 yaşlarındaki çocuklarının hangi akıllı telefon hizmetini ne kadar kullandığı yönünde bilgi ve kontrol sahibi olduğunu belirtiyor.

akilli telefon 5608 Teknoloji

YouGov’un araştırmasına katılan 15-17 yaş çocuk sahibi ebeveynlerin yüzde 62’si ise çocuğunun akıllı telefonla neleri kullandığına dair nadiren bilgi sahibi olduğunu söylüyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.