Benzin ve mazot fiyatları (motorin) başta olmak üzere akaryakıt fiyatlarında etkili olan petrol düşüşüne ara vererek yeniden yükselişe geçti. Petrol fiyatlarındaki dalgalanmanın ardından benzin fiyatına 62 kuruş, motorine ise 1 lira 10 kuruş zam gelirken 6 Ekim Perşembe gününden itibaren benzin grubunda 74 kuruş, motorin grubunda 1,39 TL yeni bir zammın daha geleceği öğrenildi. Şimdi ise tüm gözler bugün Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve İş Birliği Deklarasyonu'ndaki ortaklarının (OPEC+) bugün yapacağı toplantıya çevrildi. İşte 5 Ekim 2022 Çarşamba günü güncel mazot ve benzin fiyatı…

akaryakit-benzin-ic-109

KISINTIYI İKİ KAT ARTTIRABİLİRLER

OPEC+ enerji ve petrol bakanlarının bugün Viyana'da yapacakları ve 2 yıl sonra ilk kez yüz yüze gerçekleştirilecek toplantıda üretimin 1 milyon varil kısılacağı iddia ediliyordu. Ancak kaynaklar 2 milyon varil/güne varan miktarda kısılmasının değerlendirildiği bildirildi. Konuya yakın kaynaklara göre, bugünkü toplantı öncesinde Suudi Arabistan ve Rusya, üretimin 1-2 milyon varil/gün kısılması yönünde bastırıyorlar.

Kaynaklar, üretim kısıntısına Suudi Arabistan'ın gönüllü olarak yapacağı bir kısıntının eklenip eklenmeyeceğinin belirsizliğini koruduğunu belirtirken, ABD'nin üretim kısıntısına gidilmemesi için baskı yapmakta olduğunu da vurguladılar.

0x0-akaryakit-fiyatlari-degisiyor-mazot-fiyati-icin-zam-geliyor-benzin-ve-motorin-fiyatlari-ne-kadar-olacak-1660476798969

BENZİN VE MOTORİNE ZAM

Petrol piyasası son haftaların en hareketli günlerini geçirirken Türkiye’de ise uzun süredir sessiz hava hakim olan akaryakıtta yeni bir zam haberi geldi. Petroldeki düşüşün akaryakıta indirim olarak yansımasını bekleyenler, fiyatların yeniden yükselmesiyle hayal kırıklığına uğradı. Benzin ve motorinin litre fiyatına zam geldi. Benzinde 62 kuruş, motorinde ise 1 lira 10 kuruş artış yaşandı. Zammın ardından benzin bazı şehirlerde 20 lira seviyesine, motorin ise 24 liranın üzerine çıktı.

benzin ic

SAMSUN'DA BENZİN VE MOTORİNİN FİYATI NE KADAR OLDU?

Benzin: 20.07 TL/LT
Motorin: 24.47 TL/LT

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.