Bayram ikramiyesi Nisan'ın kaçında, ne kadar ödenecek? Emekli ikramiyesi ödemeleri için açıklama! Bayram ikramiyesi Nisan'ın kaçında, ne kadar ödenecek? Emekli ikramiyesi ödemeleri için açıklama!

14 Mayıs'ta yapılması planlanan genel seçimler öncesinde AK Parti'nin seçim takvimi belli oldu. İstifaların ne zaman verileceği, aday müracaatlarının ne zaman alınacağı, teşkilat temayül yoklaması tarihleri ve milletvekili aday listelerinin açıklanmasına dair tarihler açıklandı.

SEÇİM TAKVİMİ

Buna göre 11 Mart'ta seçim kararının Resmî Gazete'de ilan edilmesinin ardından 11-17 Mart arasında teşkilat görevlerinden istifa edeceklerin istifalarını sunması gerekiyor. AK Parti, milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin müracaatlarını da 11-17 Mart tarihleri arasında alacak. 18-19 Mart tarihlerinde ülke genelindeki teşkilatlarda temayül yoklaması yapılacak. 21-27 Mart arasında milletvekili adaylarının belirlenmesi amacıyla AK Parti Seçim İşleri Başkanlığının alt komisyon çalışmaları, 29 Mart - 8 Nisan arasında da üst komisyon çalışmaları yapılacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.