AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısından sonra basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Çelik, EYT düzenlemesi hakkında, "Yasal düzenleme gerekiyor. Bugün hazırlanan teknik rapor Meclise gönderilecek, tatil sonrası gündeme alınacağını tahmin ediyorum" ifadelerini kullandı.Geçtiğimiz günlerde AK Parti, Meclis'in 27, 28, 29 Aralık günlerinde tatil olmasını önerdi. Ak Parti'nin önerisi, MHP'li milletvekillerinin desteğiyle kabul edildi. Meclis'teki yasama faaliyetleri ocak ayında yeniden başlayacak. Bu gelişme EYT düzenlemesini bekleyen milyonlara "Değişiklik yeni yıla mı kaldı?" sorusunu sordurtmuştu. Konuya ilişkin açıklama Ömer Çelik'ten geldi.

7.4 büyüklüğünde deprem! 10 ilde yıkılan binalar var: Ölü ve yaralı sayısı artıyor 7.4 büyüklüğünde deprem! 10 ilde yıkılan binalar var: Ölü ve yaralı sayısı artıyor

"BUGÜN İTİBARİYLE MECLİS'E GELİYOR"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, EYT düzenlemesine ilişkin önemli bir açıklama yaptı. MKYK toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çelik, EYT düzenlemesiyle ilgili, "Yasal düzenleme gerekiyor. Bugün hazırlanan teknik rapor Meclise gönderilecek, tatil sonrası gündeme alınacağını tahmin ediyorum" dedi.

"ÇÖZÜM AŞAMASINA GELMİŞTİR"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de geçtiğimiz günlerde milyonların heyecanla beklediği EYT düzenlemesine ilişkin, "Uzun uğraşlarla çözüm aşamasına gelmiştir. Çünkü birçok meselenin boyutu vardır, mali boyutunun dışında da teknik boyutları vardır, onları da halletmek üzereyiz" ifadelerini kullandı.

"BU AY SONU NETİCELENDİRECEĞİZ"

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT düzenlemesiyle ilgili bu ay sonuna kadar işi neticelendireceklerini belirtti. Erdoğan, "Şu anda ilgili bakan arkadaşlarım çalışmaları sürdürüyor. İnşallah ay sonuna kadar bunu karara bağlayacağız. 2023'e masamızdan bunu kaldırarak inşallah girmiş olacağız" ifadelerini kullanmıştı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.