AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin: “İlkadım Belediyesi’ndeki Sorun Yönetilememe Ve Ekip Sorunudur” AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Mücahit Erbin, “Belediye'nin gelirleri rutin hizmetleri gerçekleştirmeye ve ayrıca bir çok projeyi hayata geçirmeye yeterlidir. Burada ki sorun yönetilememe ve ekip sorunudur. Bu nedenle İlkadım ilçemiz adeta geri gitmiştir. 3 yıl heba olmuştur.” dedi.

AK Parti İlkadım İlçe Başkanlığı, Derebahçe Mahallesi’nde il başkanlığının planlaması çerçevesinde "Mahalle Danışma Meclisi Toplantı"larının ilkini gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Başkan Erbin, tüm mahalleleri kapsayacak şekilde mahalle danışma meclisi toplantılarını gerçekleştireceklerini söyledi. 

Mahalle teşkilatlarında görev yapan tüm kademelerdeki arkadaşlarla bir araya geldiklerini belirten Erbin, “2023 Seçimlerini konuşuyor, çalışmalarımızı planlıyoruz. Daha büyük ve daha güçlü Türkiye için yapacak çok işimiz var.” ifadelerini kullandı.

"HİÇBİR PROJEYİ GERÇEKLEŞTİREMEDİ"

Toplantılarda İlkadım Belediyesi'ni de konuştuklarını anlatan Erbin, şöyle devam etti:

“İlkadım Belediyesi vaad edilen hiç bir projeyi gerçekleştiremedi. Gelir Bütçesi hizmetlerin yapılması için yeterlidir. 2021 yılı sonu itibariyle kesin mizan da 30 milyon tl'ye yakın nakit vardır. Vatandaşlarımızdan çok yoğun şikayetler almaktayız. Anketlerde ve vatandaşlarımız ile yaptığımız buluşmalarda oy verenlerin dahi pişmanlıklarını ve memnuniyetsizliklerini alıyoruz. Belediye'nin gelirleri rutin hizmetleri gerçekleştirmeye ve ayrıca bir çok projeyi hayata geçirmeye yeterlidir. Burada ki sorun yönetilememe ve ekip sorunudur. Bu nedenle İlkadım ilçemiz adeta geri gitmiştir. 3 yıl heba olmuştur. Böyle bir tablo varken kredi talebinde bulunmayı bıraksınlar. Hiç bir şeyin yapılmadığı yerde, kendi kaynaklarının kendine yettiği bir yerde kredi borçlanması ile ayrıca bir finansman yüküne sebebiyet veremeyiz.”

Samsun'da Zehir Taciri Tutuklandı Samsun'da Zehir Taciri Tutuklandı

Hemen hemen her ay belediye meclis gündemine kredi talebi ile gelindiğini vurgulayan Erbin, “Israrla bu talep ile gelme nedenleri 3 yıldır yapılmayan hizmetleri kapatma ve bir mazeret bulma çabasıdır. Cumhur ittifakı bizi engelliyor algısı oluşturma çabasından başka bir şey değildir. Örnek olarak da soon yapılan Mayıs ayı meclis toplantısında 200 milyona yakın gelir bütçesi olan, kasasında 31.12.2021 tarih itibariyle 30 milyona yakın nakiti olan bir belediye de park yapımı için 3.250 bin tl kredi talebinde bulunmak bu söylediğimizi adeta ortaya sermektedir. Bu ve buna benzer birçok örnekte ayrıca devamlı yaşanmaktadır. 

İlkadım Belediyesi uhdesinde bulunan ve daha önce yapılan kendi tesislerinin dahi bakımının yapılamadığı bir ortamda tüm beceriksizliklerinize karşı duran meclis üyelerimize de tehditvari bir dil ile sizi bu kararlara ortak edeceğim diyen anlayışı İlkadım halkımızın yüksek taktirlerine sunuyorum. ” diye konuştu.

Açıklamasında "Artık balon patladı. Boş laf ve algı ile yürütülen siyaset gemiside battı.  Amacı hizmet etmek olanların, milletin duasını almak varken, İlkadım da yaşayan herkesin hayatını güzelleştirme fırsatı varken bu tür oyunlara ve bahanelere  sığınılması, ‘Haberim yok bilmiyorum’ Belediyeciliğinde olur.” diyen Erbin, “Burada olduğu gibi ilçemizin her mahallesinde her sokağında her hanesinde bütün bunları hiç birine fırsat vermeden anlatacağız.” şeklinde konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.