AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, yardım malzemelerinden oluşan bir tırı önceki gün dualarla Adıyaman'a uğurladı.

AİLELERİ ZİYARET ETTİ

Kendileride Adıyaman'a hareket eden Rabia Bay Keser ve beraberindekiler tırı orada karşıladı. Malzemelerin indirilmesi ve ulaştırılması konusunda çalışmalar yapan Keser ve beraberindekiler ailelere de ziyaretler gerçekleştirdi. 

"YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ"

AK Parti Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, yaptığı açıklamada, "6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen, tüm Türkiye’yi derinden sarsan, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremleri yaşadık. Yaşanan depremler sonrası teşkilatlarımız ilk günden itibaren depremin yaşandığı illerimizde seferber oldu. Hem deprem bölgesinde, hem de Samsun'da misafir ettiğimiz vatandaşlarımızın daima yanlarındayız.  Ziyaretler gerçekleştiriyor, desteklerimizi ortaya koyuyoruz. Deprem bölgesinde yaraları sarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımızı çadırkent ve konteyner kentlerimizde ziyaret ederek onları yalnız bırakmadık. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderebilmek için çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz. 22 Şubat'ta Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız tarafından başlatılan ve 70 ilimizin de katılımıyla desteklenen "Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun Mutfak Seti" kampanyası kapsamında Kadın Kolları Teşkilatı olarak tüm il, ilçe ve mahalle teşkilat mensuplarımızın da destekleriyle  hazırladığımız kolileri ulaştırmak için bugün de Adıyaman'dayız. Kardeşlerimiz ile bir aradayız. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletimiz ilk andan itibaren tüm gücüyle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyor. Bizlerde Adıyaman'da milletimizin yanında, onlarla el ele, omuz omuzayız. İlk günden bu yana depremzedelerimizi yalnız bırakmayan ve kampanyamıza destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Bu zor günleri hep birlikte atlatacak, yaralarımızı birlikte saracağız" dedi. 

Ramazan Bereketi 31 Mart Cuma Ramazan Bereketi 31 Mart Cuma

Rabia Bay Keser, depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileyerek sözlerini tamamladı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLER