Davutoğlu, çeşitli temaslarda bulunduğu kentte, seçim otobüsünden vatandaşları selamladı.

Atakum'da bir süredir tedavi gören Gelecek Partisi İl Başkanı Hasan Gürtan'a, partisinin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Yeşilyurt ile geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Davutoğlu, ziyaret çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Nisan'dan itibaren Türkiye'nin siyasi haritasının yeniden şekilleneceğini savundu.

Samsun - İstanbul arası kaç saat, kaç km? Arabayla, otobüsle ve uçakla kaç saat sürer? Samsun - İstanbul arası kaç saat, kaç km? Arabayla, otobüsle ve uçakla kaç saat sürer?

BAHÇELİ'Yİ ELEŞTİRDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Merkezi hükümetle yerel yönetimler arasında uyum olmazsa milli beka sorunu çıkar" yönünde açıklama yaptığını söyleyen Davutoğlu, "Hayret verici bir açıklama çünkü Devlet Bahçeli, AK Parti iktidarlarında ben de başbakan iken AK Parti merkezi yönetimi elinde tutuyordu, MHP'li de belediyeler vardı, demek ki o zaman Milliyetçi Hareket Partisinin adayları milli beka için tehditti." diye konuştu.

Bahçeli'yi eleştiren Davutoğlu, "Halkın kullanacağı oyu, milli iradeyi milli beka sorunu olarak görmek demokrasiyi anlamamaktır." dedi.

Davutoğlu, 31 Mart'ta milli iradenin sandıkta tecelli edeceğini söyledi.

AA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.