Uzman Anahtar hrsagency cemre
 
5s dikey izo bilgi

Açlık Krizlerini 9 Doyurucu Besinle Önleyin!

featured

Açlık Krizlerini 9 Doyurucu Besinle Önleyin! Acıktığınızda hem açlığınızı giderecek hem de çok kilo almamanızı sağlayacak doyurucu besinler

aclik giderici besin 1 Güncel

İster inanın ister inanmayın, en doyurucu yiyeceklerden bazıları size kurabiyeleri ve cipsleri unutturabilir. Lezzetli meyvelerden lezzetli et parçalarına kadar bu tatmin edici seçenekler, sağlıksız atıştırma krizlerinizi gidermenize yardımcı olabilir. Daha da iyisi, zayıflamanıza bile yardımcı olabilirler. İşte açlık krizlerini önleyen 9 doyurucu yiyecek…

PATATES

Patates, 38 yaygın gıdanın doygunluk indeksini ölçen Avustralya’da yapılan araştırmada en doyurucu gıda seçildi. Kalorisi ölçülen diğer tüm yiyeceklerle karşılaştırıldığında patates, sizi açlık krizlerinden daha çok uzak tutabilir ve tok hissetmenize yardımcı olabilir.

YULAF EZMESİ

Sabahları yulaf ezmesi gibi sıcak bir kahvaltı hazırlamaktan sizi alıkoyan yoğun bir programınız olabilir, ancak bunun kolay bir yolu var! Yulaf, süt ve tercih ettiğiniz aromaları bir kap içinde birleştirerek gece boyunca bekletebilirsiniz. Güne dolgun bir başlangıç yapmak için bir gecede buzdolabına koyun.

PATLAMIŞ MISIR

Karbonhidrat açısından zengin bir atıştırmalık olduğu için patlamış mısırdan uzak durmayın. Taze patlamış mısır, lif açısından zengin olmasının yanı sıra, meyve veya sebzelerden daha fazla polifenol içerir.

PORTAKAL

Aslında C vitamini için en iyi besin olmasa da portakal hala atıştırma için iyi bir seçimdir. Portakal suyu yerine bütün bir portakal tükettiğinizden emin olun. Meyvenin içindeki kan şekerini dengeleyen lif, doygun hissetmenin anahtarıdır ve bu lif genellikle suyu sıkılınca kaybolur.

TAM BUĞDAYLI MAKARNA

Tam buğday çeşitlerinin beyaz makarnadan daha doyurucu olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz, ancak şaşırtıcı bir sağlık yararı arıyorsanız, makarnanızı soğuk yemeyi deneyin. Makarna salatası gibi soğutulmuş erişte tüketmek, dirençli nişasta içeriğini artırmaya yardımcı olabilir. Bir araştırmaya göre, toplam günlük karbonhidratlarınızın yüzde 5,4’ü ile ikame edildiğinde, bu besin aslında yağ yakımını artırabilir.

BİFTEK

Biftek, tokluk hissi veren gıdalar arasında. Bifteğin yanında sağlıklı bir yeşillik tükettiğinizden emin olun. Böylece doygun hissedecek ve atıştırma ihtiyacı duymayacaksınız.

FASULYE

Obesity’de yayınlanan bir araştırmaya göre, günlük bir porsiyon fasulye (yaklaşık 3/4 fincan ila 1 fincan), yüzde 31’e kadar daha dolgun hissetmenize yardımcı olabilir.

ÜZÜM

Diyetinizden ödün vermeden tatlı isteğinizi bastırmak istiyorsanız, üzüm tam size göre! Hemen hemen her yiyeceğin içine üzüm karıştırabilirsiniz.

aclik giderici besin 2 Güncel

YUMURTA

Bilim, salatanızda yumurta yemeye başlamanızı istiyor. Çiğ sebzelere pişmiş bir yumurta eklemek, vücudunuzun sebzelerdeki yağda çözünen besinleri emmesine yardımcı olarak mümkün olan en besleyici gücü vermelerini sağlayacaktır.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.