Türk Eczacıları Birliği ve 54 bölge eczacı odası, Bartın'daki maden faciası nedeniyle yarın Ankara'da yapacakları mitingi ertelediklerini duyurdu.

ECZACILARIN MİTİNGİ ERTELENDİ

Türk Eczacılar Birliği ve 54 bölge eczacı odasından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bartın Amasra’da yaşanan maden ocağındaki patlama sonucunda çok sayıda madencimizin göçük altında kalması ve ilk belirlemelere göre 22 maden işçimizin yaşamını yitirmesi hepimizi yasa boğmuştur.

Göçük altında kalan maden işçilerimizin bir an önce sağ salim kurtarılması en büyük temennimizdir.

Yaşanan bu elim olay nedeniyle, Türk Eczacıları Birliği ve 54 Bölge Eczacı Odası 16 Ekim Pazar günü Ankara Tandoğan’da düzenlenecek “Büyük Eczacı Mitingi”ni erteleme kararı almıştır.

Faciada yaşamını yitiren maden işçilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı kurtulan madencilerimize acil şifalar diliyoruz.

ECZACILAR NEDEN MİTİNG YAPACAKTI?

Eczacılar, ilaç yoklukları ve eczacıların yaşadıkları sorunlara karşı 16 Ekim’de Ankara’da ‘Büyük Eczacı Mitingi’nde buluşacaktı. Eczacıların sorunlarının katlanılamayacak boyuta geldiğini, hastaların ilaca erişemediğini dile getirecek olan eczacılar, uğradıkları haksızlıklara miting alanından "dur" diyecekti.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.