banner673
banner595

Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Kalite Çalışmalarında Önemli Adım

Türkiye’de son dönemde yükseköğretim alanında yaşanan gelişme ve büyüme süreçlerinin en dikkat çeken kurumlarından biri olan Bülent Ecevit Üniversitesi’nde önemli bir adım daha atıldı.Eğitimin kalitesinin yükseltilmesi yönündeki...

Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Kalite Çalışmalarında Önemli Adım

Türkiye’de son dönemde yükseköğretim alanında yaşanan gelişme ve büyüme süreçlerinin en dikkat çeken kurumlarından biri olan Bülent Ecevit Üniversitesi’nde önemli bir adım daha atıldı.Eğitimin kalitesinin yükseltilmesi yönündeki...

04 Mart 2015 Çarşamba 17:07
Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Kalite Çalışmalarında Önemli Adım
banner730
Türkiye’de son dönemde yükseköğretim alanında yaşanan gelişme ve büyüme süreçlerinin en dikkat çeken kurumlarından biri olan Bülent Ecevit Üniversitesi’nde önemli bir adım daha atıldı.
Eğitimin kalitesinin yükseltilmesi yönündeki çalışmalarına ağırlık veren Bülent Ecevit Üniversitesi’nde biyoloji Bölümünün akredite edilmesinin mutluluğu yaşanıyor.
Bülent Ecevit Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümüne Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından 5 yıllık akreditasyon belgesi verildi.
FEDEK akreditasyonu öğretim planlarında kalite güvencesinin sağlandığını, öğretim teknikleri ve alan bilgilerinin çağın gereklerine göre uyarlandığını, bölümün eğitim öğretim ve fiziki alt yapısının yeterli olduğunu gösteriyor. FEDEK ölçütleri uluslararası standartlarda hazırlanmış ve etik değerleri önemseyen ölçütler olarak kabul görüyor. FEDEK akreditasyonunun önemi; bir akreditasyonun ötesinde kurumsal anlamda ulusal ve uluslararası standartları yakalamak noktasında da önemli katkılar sağlıyor. Fen-Edebiyat Fakülteleri programlarının akredite olması sadece bu programları değil, temel bilim derslerini verdikleri diğer fakültelerin programlarının kalitesinin yükseltilmesi için de büyük önem arz ediyor.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tahir Karaoğuz Salonu’nda gerçekleştirilen programda ilk olarak konuşma yapan Bülent Ecevit Üniversite Fen - Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadi Şen, FEDEK Akreditasyonu’nun önemine dikkat çekerek, “Sevgili bölüm başkanımız Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel’e böylesine önemli bir belgeyi arzulu ve gayretli çalışmaları kolektif anlayış içerisinde yürütmüş olduğu bu mücadelenin sonunda böylesine önemli bir belgeyi bizlere kazandırdığı için şahsına ve Biyoloji bölümüne teşekkür ediyorum” dedi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadi Şen’in konuşmasından sonra kürsüye çıkan FEDEK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz Ataman FEDEK hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Konuşmasının ardından Prof. Dr. Yavuz Ataman, FEDEK Akreditasyon Belgesi’ni Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel’e takdim etti.
Almış oldukları uluslarası alanda kabul ve saygı gören FEDEK Akreditasyonu’nun Bülent Ecevit Üniversitesi için büyük bir adım olduğunu ifade eden Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof Dr. Kemal Büyükgüzel, “Kalite güvencesinin ve performansın hakim olmaya başladığı böyle bir dönemde FEDEK Akreditasyonu bölümümüzün öğretim planlarında kalite güvencesi sağlandığını, öğretim teknikleri ve alan bilgilerinin çağın gereklerine göre uyarlandığını, fakültelerin eğitim, öğretim ve fiziki alt yapısının yeterli olduğunu göstermektedir” dedi.
Son olarak kürsüye çıkan Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Haluk GÜVEN, böyle bir sertifikanın Bülent Ecevit Üniversitesi’ne çok faydalı olacağını ifade etti.
Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sonra erdi.
Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner682