Balık Fiyatları Yükselişte

Soğuk hava ve fırtınanın hakim olduğu Karadeniz’de avlanmaya çıkılamaması nedeniyle balık fiyatlarında artış oldu.Kar yağışıyla balık yokluğunun alakası olmadığını belirten balıkçılar, “Kar yağsa da yağmasa da mevsimsel olarak...

Balık Fiyatları Yükselişte
banner1314
Soğuk hava ve fırtınanın hakim olduğu Karadeniz’de avlanmaya çıkılamaması nedeniyle balık fiyatlarında artış oldu.
Kar yağışıyla balık yokluğunun alakası olmadığını belirten balıkçılar, “Kar yağsa da yağmasa da mevsimsel olarak bu aylar fırtına aylarıdır. Hemen hemen her yıl bu günlerde tezgahlarda balık azalır. Balık yokluğunu abartmanın anlamı yok” dediler.
Fatsalı balıkçılardan Uğur Aygün, “Etkili kar yağışı sonrası Balkanlardan gelen soğuk hava Karadeniz’de hissedilmeye başladı. Havanın soğuk denizin ise fırtınalı olması balıkçıları zor durumda bıraktı” diye konuştu.
Havanın soğuk olmasının balık satışlarını kısmi olarak etkilediğini belirten Aygün, “Kış ayı bizim açımızdan çok zor geçiyor. Buna bağlı olarak fiyatlar biraz pahalandı” açıklamasında bulundu.
Tezgahlarda balık fiyatları şöyle: Hamsi 10 TL, mezgit, 10 TL, çupra 17, çinakop, 20 TL, istavrit 8 TL, tirsi 8 TL, barbun 15 TL ve levrek 17 TL.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312