banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Erzurum’da Kar Ve Tipi Nedeniyle Kapanan Yollarda Mahsur Kalan 45 Hasta Kurtarıldı

banner1475

Erzurum’da iki gündür etkili olan kar ve tipi nedeniyle yolları kapanan yollarda mahsur kalan 45 hasta kurtarıldı.Erzurum’da iki gündür etkili olan ağır kış şartları nedeniyle çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Kar kalınlığı şehir...

ERZURUM 08.01.2015, 10:48
Erzurum’da Kar Ve Tipi Nedeniyle Kapanan Yollarda Mahsur Kalan 45 Hasta Kurtarıldı
banner1353
banner1375
Erzurum’da iki gündür etkili olan kar ve tipi nedeniyle yolları kapanan yollarda mahsur kalan 45 hasta kurtarıldı.
Erzurum’da iki gündür etkili olan ağır kış şartları nedeniyle çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Kar kalınlığı şehir merkezinde 22, Konaklı kayak bölgesinde 60 ve Palandöken’de 50 santimetre olarak ölçüldü. Kar yağışının bugün öğle saatlerine kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. Kar nedeniyle şehir içi trafikte aksamalar yaşandı. İlköğretim ve anaokullarına giden öğrenci velileri Vali Ahmet Altıparmak’ın okulları kar nedeniyle tatil etmemesine tepki gösterdi.
Erzurum Valiliği Kriz Merkezi Koordinesinde bir açıklama yaparak 45 hastanın kurtarıldığını bildirdi.
Açıklamada, “Son 48 saat içinde Çat, Karayazı, Tekman, Karaçoban, Hınıs ilçelerine bağlı yolu kapalı köylerden 7 doğum, 1 çocuk ve 17 muhtelif hastalıklar olmak üzere toplam 25 hasta Kaymakamlarımız ve Valiliğimiz Kriz Merkezi koordinesinde; İl Sağlık Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Karayolları ekiplerinin aralıksız ve yoğun çalışmaları neticesinde kurtarılmıştır. 11 hasta snowtrack (karüstü araç), 9 hasta yol açma suretiyle alınmıştır. Çarşamba günü yollarda mahsur kalan muhtelif otobüs, otomobil, tır, kamyon, minibüs vb. 38 araç ve 280 yolcu ile araç sürücüsü, ana yollarda Karayolları ekiplerince, köy yollarında ise Büyükşehir Belediye Başkanlığı ekiplerince kurtarılmıştır. Çarşamba günü şiddetli rüzgar nedeniyle çatıları uçan ve hasar gören binalardaki hasar tespit çalışmaları Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce görevlendirilen 9 araç 27 personel ile yapılmış, çalışmalar devam etmektedir. Elektrik hatlarında meydana gelen arızalar ARAS EDAŞ A.Ş. ekiplerinin yoğun çalışmaları giderilmiştir. Kar, tipi vb. olumsuzluklara karşı görev yapan bütün kurum ve ekiplerimiz aralıksız çalışmalarını sürdürmektedir.” denildi.
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, İzlanda alçak basıncının Karadeniz üzerinden Erzurum’a giriş yaptığını ifade etti. Kar yağışının bölgede Erzurum’da yaşandığı ve bugün öğle saatlerinde etkisini yitirmesinin tahmin edildiği belirtildi.
Bölgede etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 7 ilçede eğitime bir gün ara verildi 10 ilçede ise kırsal kesimdekilerle taşımalı eğitimin yapıldığı okullarda bugün eğitim verilemeyecek.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Çat, Hınıs, Karayazı, Oltu, Narman, Şenkaya ve Uzundere ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Bölgede etkisini sürdüren kar ve tipi nedeniyle Aşkale, Aziziye, Horasan, İspir, Köprüköy, Olur, Palandöken, Tortum, Tekman ve Yakutiye ilçelerine bağlı kırsal kesimlerde eğitim veren okullarla taşımalı eğitimin yapıldığı okullarda da bugün eğitim verilemeyeceği kaydedildi.
Yorumlar (0)
banner1474
kapalı
Namaz Vakti 28 Ocak 2020
İmsak 06:15
Güneş 07:43
Öğle 12:52
İkindi 15:27
Akşam 17:51
Yatsı 19:15