banner1365

banner1345

Aep Kapsamında 500 Öğrenciye Eğitim Verildi

banner1357

Erzurum’da Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 500 öğrenciye “Güvenli İnternet Kullanımı ve Bilinçli Medya Kullanımı” eğitimi verildiToplumun yapı taşı olan aileleri bilinçlendirmek ve yaşam kalitelerini arttırmak amacıyla Aile...

ERZURUM 08.01.2015, 14:39
Aep Kapsamında 500 Öğrenciye Eğitim Verildi
banner1353
Erzurum’da Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 500 öğrenciye “Güvenli İnternet Kullanımı ve Bilinçli Medya Kullanımı” eğitimi verildi
Toplumun yapı taşı olan aileleri bilinçlendirmek ve yaşam kalitelerini arttırmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Aile Eğitim Programı çerçevesinde Erzurum Lisesi öğrencilerine “Güvenli İnternet Kullanımı ve Bilinçli Medya Kullanımı” konularında eğitimi verildi.
Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen ve Yakutiye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen ‘Güvenli İnternet Kullanımı ve Bilinçli Medya Eğitimi ’’ konulu eğitimler AEP Eğitimcisi Yağmer Gürbüzer tarafından katılımcılara aktarıldı.
Erzurum Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirilen seminere, Erzurum Lisesi Müdürü Selami Güneş, okul öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Seminer sonunda Güneş, İlbaş ve Gürbüzer’e teşekkür etti.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, Aile Eğitim Programının ailelerin yaşam kalitelerini arttırmak ve toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirildiğini anımsattı.
Program kapsamında Erzurum’da binlerce kişiye eğitim verildiğini belirten Abdulhakimoğulları, “Eğitim ailede başlar” ilkesinden hareketle hazırlanan Aile Eğitim Programı, bilgi çağının gereklerine uygun olarak ailelerin yaşam kalitesini arttırmaya dönük önemli bir adımdır. Koruyucu ve önleyici bir sosyal politika hedefi olarak önem kazanan AEP , toplumun bilinçlenmesi açısından son derece önemlidir” dedi.
Yorumlar (0)
banner1363
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 22 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:48
Öğle 12:24
İkindi 15:21
Akşam 17:51
Yatsı 19:11