banner595

Didim Belediye Meclisinin Mart Ayı İkinci Oturumu Yapıldı

Didim Belediye Meclisinin Mart ayı ikinci oturumu Belediye başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında yapıldı.Oturumda Sabit ve Mobil Haberleşme Altyapısı ve Şebekelerinde Kullanılan Her Türlü Kablo ve Benzeri Gerecin Taşınmazlardan Geçirilmesine...

Didim Belediye Meclisinin Mart Ayı İkinci Oturumu Yapıldı

Didim Belediye Meclisinin Mart ayı ikinci oturumu Belediye başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında yapıldı.Oturumda Sabit ve Mobil Haberleşme Altyapısı ve Şebekelerinde Kullanılan Her Türlü Kablo ve Benzeri Gerecin Taşınmazlardan Geçirilmesine...

10 Mart 2015 Salı 15:02
Didim Belediye Meclisinin Mart Ayı İkinci Oturumu Yapıldı
Didim Belediye Meclisinin Mart ayı ikinci oturumu Belediye başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında yapıldı.
Oturumda Sabit ve Mobil Haberleşme Altyapısı ve Şebekelerinde Kullanılan Her Türlü Kablo ve Benzeri Gerecin Taşınmazlardan Geçirilmesine İlişkin Yönetmelik gereğince, sabit ve mobil haberleşme geçiş hakkı ücretinin belirlenerek 2015 yılı tarife belirlendi.
Didim Belediye Meclisinin Mart ayı ikinci oturumu Belediye başkanı A. Deniz Atabay başkanlığında yapıldı. Toplantıya MHP grubundan Aydan Aşık Turgut ile Ragıp Işıklar mazeretli olarak katılmadı. Gündemin ilk maddesinde Karakuyu Mevkiinde yer alan 11803, 11804, 11817, 11818 parsellere ait plan değişikliği teklifi görüşüldü. İmar Komisyonu plan değişikliği talebinin ertelenmesine uygun bulurken Komisyon raporu oy birliğiyle kabul edildi. Gündeminin ikinci maddesinde ise Altınkum Mevkiinde mevcut Çamaltı Park Alanı plan değişikliği teklifi ele alındı. Komisyon raporu doğrultusunda yapılan oylamada DSP’li Mustafa Kıray ret oyu verirken madde oy çokluğuyla kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde ise Aydem A.Ş.’nin 25 Şubat 2015 tarihli 20318 sayılı yazısında belirtilen Elektrik Dağıtım Şebekesi Master Projesi kapsamında ihtiyaç duyulacak yeni trafo yerlerinin 1/5000 ölçekli planları ele alındı. Komisyon konuyla ilgili süre isterken madde oy birliğiyle ertelendi. Gündemin dördüncü maddesinde ise Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 25 Şubat 2015 tarih ve 324 sayılı ’Cumhuriyet Mahallesi sınırları içerisindeki 119 ada 1 parsel üzerinde bulunan Kültür Merkezi’nin Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ücretsiz devredilmesi’ konusu görüşüldü. Hukuk, İmar ve Plan-Bütçe Komisyon raporları okundu. 119 ada 1 parsel’de yer alan Kültür Merkezinin Aydın Büyükşehir Belediyesine devredilmesi konusuyla ilgili olarak Belediyenin taşınmazları üzerinden SGK ve Vergi Dairesi hacizlerinden dolayı şerhlerinin olduğunu ifade edildi ve Komisyon raporu konunun ertelenmesini talep etti. Madde oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin son maddesinde ise Oturumda Sabit ve Mobil Haberleşme Altyapısı ve Şebekelerinde Kullanılan Her Türlü Kablo ve Benzeri Gerecin Taşınmazlardan Geçirilmesine İlişkin Yönetmelik gereğince, sabit ve mobil haberleşme geçiş hakkı ücretinin belirlenerek 2015 yılı tarifeleri görüşüldü. Buna göre; Tapuda kamu kurum ve kuruluşları adına kayıtlı taşınmazlardan metrekare taşınmazın emlak vergisine esas asgari metrekare birim değerinin yüzde 2’si, yer altı montajlı kabinet dolabı yıllık adet başına bin 900 TL, Outdoor montajlı kabinet saha doalbı adet yıllık 2 bin 500 TL, Ankesörlü telefon 1 yıllık adet 35 TL, Büyükşehir belediyeleri sınırları içerisinde kalan ve İlçe belediyelerin tasarrufunda bulunan ve/veya sorumluluğunda olan yerler (TL/metre) 0,70 TL olarak hazırlanan tarife cetveli oy birliğiyle kabul edildi.

Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner801