banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Aydın Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Didim Ticaret Odası’na Ziyaret

banner1357

Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ve Geçen Dönem Tobb Aydın Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı E. Denizhan Sandıklı’lı İle Yeni Dönem Tobb Aydın Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Üyesi Esen Türker Didim Ticaret Odasını Ziyaret Etti.

AYDIN 07.01.2015, 16:52
Aydın Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Didim Ticaret Odası’na Ziyaret
banner1353
TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, Didim Ticaret Odası’nı ziyaret etti.
Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Geçen Dönem TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı E. Denizhan Sandıklı’lı ile yeni dönem TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Üyesi Esen Türker Didim Ticaret Odasını ziyaret etti.
Ziyarete Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ ile birlikte Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Üyesi Eda Yücel İlhan, kurul üyeleri İlknur İşlek ve Nuray Boztürk katıldı.
Aynı Zamanda Aydın Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı olan Esen Türker, ziyarette dernek olarak bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan bahsetti. TOBB Aydın Kadın Girişimciler Kurulunun Başkanlığa aday olan Türker seçilmeleri halinde 2 yıllık kısa sürede iz bırakacak işler yapmayı planladıklarını belirtirken, En çok yapmayı istedikleri işin il genelindeki kadın girişimciler arasında network ağı oluşturarak kadın girişimcilerin iletişimini güçlendirmek olduğunu belirtti.
Kendi işyerinde çalışanların büyük bir bölümünün kadınlardan oluştuğunu belirten Türker, Kadın istihdamını artırmak için istihdam garantili eğitimler vermek üzere projeler oluşturacaklarını bunun için Güney Ege kalkınma ajansından ve bu alanda çalışmaları destekleyen vakıflardan destek alabileceklerini belirtti.
Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ kadınların ticari hayatta pozitif ayrımcılığa sahip olduğunu bu avantajların değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek “Kadınlarımızı ticari hayatta daha etkin görmek istiyoruz.” dedi.
Esen Türker’in “Kadınların ilgi ve destek çok bizler bunun farkına varılmasını sağlamalıyız.” demesi üzerine Denizhan Sandıklı ev ekonomisi ve en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz kadınlarımız birçok şeyi başaracaktır, onları cesaretlendirmek lazım diyerek destek verdi.
Türkiye’de çeşitli bölgelerde kadının bulunduğu konum hakkında örnekler paylaşan taraflar kadınların saygınlığının arttığını belirterek bunun istenilen düzeye ulaşması için daha çok çalışmak gerektiğini söylediler, Toplumu dönüştürecek itici gücün kadınlar olduğunu vurguladılar. Başarılı işlere imza atarak bunu arttıracağının altını çizdiler.
Kadın veya erkek olsun herkesin donanımı ölçüsünde başarılı olacağını söyleyen Esen Türker bunun için eğitim çalışmalarının önemli olduğunu belirterek. Bizim hedefimiz kadınların erkeklerle yan yana yürümesidir dedi. Yakında gerçekleşecek başkanlık seçimlerinin hayırlı olması temennileriyle görüşme son buldu.
Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 07 Aralık 2019
İmsak 06:08
Güneş 07:40
Öğle 12:31
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39