banner595

Koçaş Verginin Önemine Vurgu Yaptı

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin ile Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinden oluşan heyet 1989 yılından itibaren her yıl kutlanan Vergi Haftası nedeniyle Aksaray Defterdarı...

Koçaş Verginin Önemine Vurgu Yaptı

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin ile Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinden oluşan heyet 1989 yılından itibaren her yıl kutlanan Vergi Haftası nedeniyle Aksaray Defterdarı...

25 Şubat 2015 Çarşamba 13:17
Koçaş Verginin Önemine Vurgu Yaptı
Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin ile Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinden oluşan heyet 1989 yılından itibaren her yıl kutlanan Vergi Haftası nedeniyle Aksaray Defterdarı Ali Aykaş’ı makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyulan memnuniyeti dile getiren Defterdar Aykaş, ülkenin vatandaşlarına hizmet verebilmesi için en büyük gelir kaynağının vergi olduğunu dile getirirken, Aksaray sanayicinin ve esnafının vergi konusunda olumlu hassasiyetinden bahsetti.
Ülkemizde de son yıllarda gerçekleştirilen vergi düzenlemeleri ve kayıt dışı ekonomiyle mücadele eylem planlarıyla vergi tahsilatında önemli artış sağlandığını belirten ATSO Başkanı Ahmet Koçaş ise, “Öncelikle her yıl 23 Şubat ve 1 Mart tarihinde düzenlenen Vergi haftasını en içten dileklerimle kutluyorum. Defterdarımızın da belirtmiş olduğu gibi bir ülkenin vatandaşlara hizmet verebilmesi için en büyük gelir kaynağı vergidir. Dünya’nın bütün ülkelerinde bu böyle olmakla beraber tarihte de böyle bilinmektedir. Burada bir şeyi özellikle belirtmek istiyorum. Ülkemizde de son yıllarda gerçekleştirilen vergi düzenlemeleri ve kayıt dışı ekonomiyle mücadele eylem planlarıyla vergi tahsilatında önemli artış sağlanmıştır ancak vergi konusunda yapılacak yasal düzenlemelerden daha ziyade, konunun öneminin ve hassasiyetinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi suretiyle vatandaşlarımızın vergilerini gönüllü olarak verir hale gelmesi önemlidir. Günümüzde dünyanın gelişmiş ve refah seviyesi yüksek ülkeleri incelendiğinde, vatandaşların gerçek anlamda vergi bilincine sahip olduğunu ve vergiyi vazife olarak değil vatandaşlık borcu olarak algıladıkları görülmektedir. Gelişmekte olan bir ülke olan ülkemiz de de artı vatandaşlarımız vergi denilince ülkesine ve ülkesinden almış olduğu hizmetlerin karşılığında ödeyeceği borcu olduğunu unutmamalıdır. Bu bir vatandaşlık borcudur. Nasıl ki askerlik evlatlarımız için vatan borcu ise vergi de bir bağlamda vatandaşlık borcudur. Bu bağlamda Vergi Haftası, ülkemizin kalkınması ve gelirlerinin adil şekilde dağıtılarak kamu hizmetlerinin topluma daha etkin ulaştırılması ve gelecek nesillerimizin daha müreffeh bir ortamda yaşamasının, ödenen vergilerle sağlanacağı bilincinin toplumun her kesimine verilmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Devletlerin temel finansman kaynağı olan vergi, etkin ve sağlıklı bir şekilde toplandığı takdirde ülkelerin büyümesine ve gelişmesine doğrudan etki etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle vergi haftamızı kutluyorum” dedi.

Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner801